Naše pracoviště

DDM Jindřichův Hradec, Růžová 10

DDM Dačice, Antonínská 85/II

DDM Třeboň, Na sadech 4

+420 384 361 196

info@ddmjh.cz

Novinky

13.02.2020 Přihlášení do klientského centra

30.01.2020 Je nový web a bude on-line přihlašování

Jste na novém webu Domu dětí a mládeže Jindřichův Hradec. Na úvod je třeba říci, že k nám patří i domy dětí v Třeboni a Dačicich. Informace od nich zde rovněž naleznete. Zásadní novinkou je od tohoto okamžiku možnost on-line přihlašování do kroužků, na dětské tábory a na akce námi pořádané. V dokumentech naleznete postup jak se přihlásit a jak postupovat od okamžiku podání přihlášky. Případné problémy s těmito úkony konzultujte mailem na adrese: karas@ddmjh.cz či v běžnou pracovní dobu na telefonu 602160861.

04.12.2019 Nové foto

Ve fotogalerii naleznete snímky z Mikulášské 2019 v Jindřichově Hradci.

O domečkuDům dětí a mládeže v Jindřichově Hradci je příspěvková organizace s právní subjektivitou.

Zřizovatelem organizace je Jihočeský kraj, U Zimního stadionu 1952/2, 370 76 Č.Budějovice.

Dům dětí  zajišťuje výchovné, vzdělávací, zájmové, popřípadě tematické rekreační a táborové akce, zajišťuje osvětovou činnost pro žáky, studenty a pedagogické pracovníky, popřípadě i další osoby, včetně otevřené nabídky příležitostních a spontánních činností.

Podílí se na další péči o nadané děti, žáky a studenty a ve spolupráci se školami a dalšími institucemi rovněž na organizaci soutěží a přehlídek dětí a mládeže.

 

Dům dětí a mládeže v Jindřichově Hradci má mimo svůj objekt i další dvě pracoviště a to v Třeboni a Dačicích. Tyto dvě pobočky mají zpracovány informace o svém fungování samostatně a jsou dostupné z tohoto menu, přičemž informace o kroužcích akcích a táborech jsou zahrnuty ve společných nabídkách a dostupné pomocí filtru.  

 

Dům dětí a mládeže disponuje s několika turistickými základnami, které jsou prioritně určeny pro tábotové akce a mimo období jejich konání je možné je využít veřejností či organizacemi k trávení volna, či třeba uspořádání organizovaných akcí. 

 

První zmíněnou základnou je Radíkov. Objekt je kompletně zrekonstruovaný, ve svém areálu jsou dřevěné chatky, v objektu samotném pokoje. V chatkách jsou kuchyňky, ve velké budově je kuchyň pro celé zařízení. Vesnice Radíkov je v krásné krajině České Kanady, s možností výletů na kole, pěšky či jen odpočívat na klidném místě. 

 

Druhou poměrně rozsáhlou základnou je Tokániště u Rapšachu. v tomto případě se jedná o bývalý vojenský objekt, který rovněž prošel mnoha úpravami a dnes je připraven přijímat poměrně široké skupiny osob. na místě je bazén, venkovní tenisové hřiště, lezecká stěna. I tato základna se nachází v klidném prostředí stranou od ruchu běžných dnů. 

Třetí základnou je tzv. Střelnice, kterou dříve skutečně byla a v této době pozbyla svého původního určení a slouží především k pořádání letních táborů. Je vybavena základním způsobem, veškeré ubytování je ve stanech, umývárny a toalety jsou zajištěny v nově zbudovaných kontejnerech. Kuchyně je v objektu bývalé střelecké věže, stejně tak společná klubovna. Tento areál je na břehu říčky Dračice a místo je to skutečně hezké, skoro by se dalo říci romantické.