Jindřichův Hradec Třeboň Dačice

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Baby klub > Baby klub Jindřichův Hradec

Baby klub Jindřichův Hradec

Filozofií Baby klubu je vytvářet dětem podnětné a motivující prostředí pro zdravý tělesný Baby klub Jindřichův Hradeca duševní rozvoj, pro radostné prožívání dětství. Vycházíme z poznatků moderní pedagogiky a psychologie batolecího a předškolního věku, snažíme se přiblížit současné rodině vytvářením prostředí, metodami i výchovně vzdělávací činností.

Ve výchově a vzdělávání se přizpůsobujeme individuálním vývojovým, poznávacím, sociálním a emocionálním potřebám dětí. Snažíme se poskytnout každému dítěti určitou volnost, podporovat jeho individualitu a respektovat každé dítě jako jedince.

Určitý režim je však nutné dodržovat, aby se dítě cítilo jisté a v bezpečí (psychohygienické zásady, životospráva, společné vytvoření a dodržování určitých hranic a stereotypů).

Dále se snažíme o co nejpřirozenější zapojení dítěte do kolektivu, o dobrou komunikaci mezi dětmi, ale i dítětem a dospělým.

Prostorové a programové vybavení baby klubu:

Baby klub se odehrává v prostorách vestibulu a sálu DDM Růžová 10, J. Hradec, které jsou přizpůsobeny dětem ve věku od 1 do 6 let. Vestibul je vybaven kobercem, řadou různých hraček, stavebnic, dětskými stolky s židličkami a také bazénem s kuličkami. Sál využíváme jako tělocvičnu. V případě potřeby využíváme i jiné prostory DDM – kuchyňku, keramiku, grafiku a další.

Program Baby klubu ve STŘEDU a ve ČTVRTEK tvoří tři části:

  1. Tvořivá výtvarná činnost  ve středu i ve čtvrtek od 9:00 hod. a je zaměřena zejména na rozvoj jemné motoriky (mačkání, trhání, lepení, stříhání, práce s prstovými barvami…), ale také dětské kreativity nebo spolupráce mezi dětmi a jejich rodiči. Téma výtvarné činnosti je voleno v souvislosti s ročním obdobím, nadcházejícími svátky či jinými příležitostmi a je dopředu zveřejňováno na stránkách či nástěnce Baby klubu a v prostorách DDM. Výtvarné vyžití a uvolnění si užívají nejen děti, ale i jejich rodiče.
  2. Středa i čtvrtek máme ŘÍKADLA - pohybové hry, hudebně pohybová říkadla, které ztvárňujeme pohybem, jednoduché tanečky a pohybové hry. 
  3. Pohybové vyžití - na sále máme připravené hřiště, kde si děti mohou zacvičit, vyběhat se a „vyřádit“. Máme pro ně přichystané velké molitanové kostky pro stavby, pestrobarevnou molitanovou mašinku na prolézání, překážkovou dráhu z lavičky, švédské bedny a žíněnek, prolézací tunely, velké tatrovky, kočárky, motorky a jiné zábavy.

Baby klub Jindřichův Hradec

Režim je dán orientačně, je flexibilní, a tak umožňuje organizaci činností přizpůsobit potřebám a aktuální situaci ve skupině.

Se skupinami, které se scházejí v Baby klubu pracujeme citlivě a nenásilně, reagujeme na potřeby dětí, navozujeme situace klidu, bezpečí, pohody a dobré nálady. Všechny děti mají rovnocenné postavení.

Pořádáme různé akce, které se objevují v novinkách DDM nebo v programu BK. Jsou to například: Cesta za skřítkem Podzimníčkem, Mikulášská besídka, Karneval, Zimní víkend v Dolním Radíkově pro rodiče s dětmi, letní tábory pro rodiče s dětmi od 2 do 6 let.

 

 

najdete nás i zde

1D25B610-E3BF-4813-9319-9BB968E57558.png

 

Aktuality střediska v Třeboni

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
Vánoce 2019
31
Vánoce 2019
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13
Taneční akademie
14
Taneční akademie
15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2