Jindřichův Hradec Třeboň Dačice

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Dačice > Prezentace v médiích

Prezentace v médiích

ÚNOR 2018

DAČICKÝ DOMEČEK INFORMUJE

3. 2. 2018 od 15,00 hodin ve spolupráci s kulturním domem Beseda pořádáme dětský karneval. Přijďte prožít maškarní rej spojený se soutěžemi a zábavou. Na každé dítě čeká odměna.

7. 2. 2018 od 9,00 do 11,00 hodin proběhne maškarní karneval pro nejmenší děti a jejich rodiče v BABY CLUBU. Do kostýmu se oblékne i vedoucí BABY CLUBU Danča.

15. 2. 2018 od 9,00 do 11,00 hodin si mohou přijít prázdninové dopoledne zkrátit všechny děti, které mají rády deskové hry. Není důležité vyhrát, ale zahrát si. Těší se na vás Danča.

16. 2. 2018 od 16,00 hodin v DDM připravila Jája keramickou dílnu pro dospělé. Jako inspiraci si vzala blížící se jaro. Cena kurzu je 150,- Kč a je nutno se předem do 13. 2. 2018 přihlásit na tel. 723 788 736.

16. 2. 2018 od 16,00 hodin proběhne v DDM jarní pedigová dílna pro dospělé. Kurz je vhodný i pro začátečníky. Na programu je pletení košíků s pevným dnem. Cena kurzu je 150,- Kč a i na tento kurz je potřeba se předem přihlásit do 13. 2. 2018 na tel. 724 078 677. Na šikovné ruce se těší Danča.

Valentýnské odpoledne 14. 2. 2018 od 16,00 do 18,00 hodin můžete strávit odpoledne na Zimních toulkách s fotoaparátem. S sebou si vezměte jakýkoliv fotoaparát a vhodné oblečení a obutí. O své odborné znalosti se s vámi podělí Markéta Havlíková.

Od 22. 2. 2018 od 17,00 hodin se v DDM opět rozjíždí tolik oblíbené Kurzy háčkování s Lenkou. Zájemci se mohou přihlašovat na telefonu 723 788 736.

 

KURZ ANGLIČTINY PRO SENIORY S VNOUČATY

Již po několikáté nabízíme Kurz angličtiny pro prarodiče s vnoučaty. Jedná se o akci, kdy na lekce dochází babička nebo dědeček se svými vnoučaty a zábavnou formou se učí základům angličtiny. Je to výborná příležitost pro obě strany strávit společně více času, pobavit se a ještě se něco naučit. Nikdo nemusí mít obavy, že by výuku nezvládl, vše je přizpůsobeno aktuálním stavu účastníků. Kurz proběhne v 10 lekcích a trvání jedné lekce je 60 minut. Termín bude upřesněn podle možností přihlášených zájemců. Kurz je pro účastníky nabízen zdarma a je hrazen z prostředků Jihočeského kraje.

Na kurz se můžete hlásit do 24. 2. 2018 na tel. číslech 723 788 736 a 724 078 677.  

 

POBYTOVÉ A PŘÍMĚSTSKÉ NÁBORY NA LÉTO 2018

I v letošním roce jsme pro všechny děti připravili nabídku letních pobytových a příměstských táborů.

Pobytové tábory proběhnou na naší Turistické základně v Dolním Radíkově. První běh se uskuteční v termínu 9. – 13. 7. 2018 a je určen pro děti od 6 do 10 let. Letošním tématem je „Bimbule-planeta kouzel“. Druhý běh, který je určen pro děti ve věku 10 – 15 let a proběhne v termínu 14. – 23. 7. 2018. Děti se mohou těšit na  „Radíkovský filmový festival“. Oba pobytové tábory běží pod taktovkou Jarky Bačákové, tel. 723 788 736.

Příměstské tábory, které probíhají v prostorách DDM Dačice a okolí, proběhnou v těchto termínech: 1.běh od 30. 7. – 3. 8. 2018 a jeho tématem jsou „Večerníčkova dobrodružství“. 2.běh je naplánován od 6. 8. – 10. 8. 2018 pod názvem „Mladý táborník“. O průběh příměstských táborů se stará Dana Syrovátková, tel. 724 078 677.

Bližší info ohledně táborů najdete na našich stránkách www.ddmjh.cz , pobočka Dačice, sekce tábory.

 

OKÉNKO DO DAČICKÉHO DOMEČKU

V letošním roce jsme otevřeli nový kroužek pod názvem Dívčí a kadeřnický klub. Podařilo se nám získat jako vedoucí Terezu Burešovou, která je profesí kadeřnice. Do činnosti se vrhla s velkou vervou a se svými děvčaty hned od první schůzky navázala velmi dobrý vztah. Věnují se nejen kadeřnickým dovednostem, ale také základům líčení, péči o pleť, vyrábí vlasové a módní doplňky a domácí kosmetiku.

14. 1. 2018 uspořádala děvčata s Terkou Workshop plesových účesů. Každý zájemce měl možnost přijít, nechat se učesat na slavnostní příležitost a naučit se jednoduchý účes, který zvládne i doma. Děvčata se moc snažila a výsledné dílo stálo za to.

                                                                                                          Váš Domeček

LEDEN 2018

 

DAČICKÝ DOMEČEK INFORMUJE

 

V novém roce bychom vám chtěli nabízet další zajímavé akce, pořádané ve

spolupráci s našimi externími pracovníky. Stačí každý měsíc otevřít tento zpravodaj, nebo si nás vyhledat na webových stránkách: www.ddmjh.cz/dacice, kde můžete mimo nabízených akcí shlédnout ve fotogalerii prezentaci z jednotlivých akcí.

Pro leden jsme si pro Vás připravili:

10. 1. 2018 Workshop plesových účesů - od 15:00 - 17:00 hodin v DDM.

Plesová sezóna je v plném proudu a právě pro ty z vás, které hledají vhodný účes pro společenské příležitosti je tu naše Terezka Burešová.

Terezka vede zájmový kroužek DÍVČÍ KLUB a se svým týmem mladých slečen nejenže vymýšlí a zkouší nové účesy, ale svoji činnost obohacují i o výrobu šperků, diářů a všeho potřebného pro mladé slečny. Fotografie z jejich činnosti najdete také na našich stránkách.

10. 1. 2018 Karnevalové tvoření v baby clubu - od 9:00 - 11:00 hodin v DDM.

Je tady období karnevalových radovánek a nejen malé děti se touží skrýt za maskou třeba svého oblíbeného zvířátka, či pohádkové bytosti. Přijďte si se svými ratolestmi vyrobit karnevalové masky, klobouky a kdo ví, třeba i …

Přivítá vás opět Dana Syrovátková, která neponechá nic náhodě a pečlivě se na každou akci v baby clubu připravuje. Že je to naše sluníčko, svědčí i fakt, že dětem z baby clubu pod vánoční stromeček ušila látková sluníčka a vyrobila knížečky říkanek. Co nejvíce může potěšit, než vlastnoručně vyrobený a s láskou darovaný dáreček. Danuško, děkujeme.

 

3. 2. 2018  KARNEVAL - pořádaný DDM ve spolupráci s kulturním domem Beseda. Doufáme, že nenecháte svoji karnevalovou masku v šuplíku a zavítáte do kulturního domu Beseda, kde nás bude čekat spousta překvapení, zážitků a tance. Těšit se na vás bude dačický Domeček, pracovníci kulturního domu a hosté.

 

7. 2. 2018 Karneval v Baby clubu - od 9:00 - 11:00 hodin v DDM. Bližší informace o této akci vám přineseme v příštím čísle zpravodaje.

 

Vánoční okénko do Domečku:

Ve středu 6. 12. zavítal do Baby clubu Mikuláš se svou družinou. Co následovalo jistě každý z vás tuší a se svými dětmi prožil. Děti za pomoci maminek řekly krátkou básničku a za odměnu si každý mohl jít pro svůj balíček sladkostí. Věřte nebo ne, nebyla uroněna ani jedna slzička, ba právě naopak. Děti se s Mikulášem a jeho pomocníky pěkně rozdováděly a některé z nich se k nim dokonce tulily.

Vše proběhlo v poklidu a to právě díky našim mladým pomocníkům Kristýně Skůpové a Aničce Zázvorkové, kterým moc děkujeme.

 

Celý prosinec se nesl pro děti z výtvarných a keramických kroužků v duchu andělů a vánočních dekorací. Nabízíme malou prezentaci, více na našich webových stránkách.

                                                                                                          Váš Domeček.

PROSINEC 2017

Předvánoční Domeček - přijďte mezi nás.

Předvánoční akce pro děti:

6. 12. 2017 od 9,00 do 11,00 hodin přivítáme v Baby clubu Mikuláše se svým doprovodem. Ukáže se, jak jsme byli celý rok hodní a co nám anděl nadělí. Aby se děti nebály, je tady Danča, která zkrotí čertovskou návštěvu.

14. 12. 2017 od 16,30 hodin proběhne předvánoční dýchánek. Přijďte do Domečku zažít nefalšovanou vánoční atmosféru. Ta zahrnuje výtvarnou dílnu, zpěv koled, popíjení dětského punče a vánočního čaje a v neposední řadě hřejivé prostředí našeho Domečku, o které se postarají Jája s Dančou.

15. 12. 2017 od 15,00 do 16,30 hodin zveme všechny na výrobu lojových koulí s dětmi ze zookroužku, které následně rozvěsíme jako zimní krmení pro ptáčky v okolí DDM. Těší se na Vás Eliška Fišarová.

20. 12. 2017 od 9,00 do 11,00 hodin přijde do Baby clubu Ježíšek. Na děti čekají dárečky pod stromečkem, na rodiče pak vánoční posezení s čajem a cukrovím. Na rozzářená očka dětí se už teď nemůže dočkat Danča.

Okénko do našeho Domečku. 

První listopadová sobota nebyla pro děti z aerobních kroužků odpočinková. Ve sportovní hale jsme přivítali skupinu Lena teamu Lenky Průchové, se kterou již několik let spolupracujeme. Přijeli se s námi podělit o své zkušenosti a předat rady ohledně tréninků, tvorby choreografií a nácviku společných skladeb.

Pro některé z děvčat to bylo již druhé setkání s těmito lektorkami a hodnotila ho opět jako velmi přínosné. Přestože byl workshop náročný zejména na tělesnou průpravu, odnesli jsme si mnoho cenných poznatků a rad, které nás posunou při naší činnosti dopředu. Toto setkání je základem pro zlepšování celého kolektivu a dává nám šance na lepší umístění v soutěžích.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat Lence Průchové a jejímu týmu, že si ve svém programu našli čas, přestože sami trénují nové soutěžní skladby a věříme, že naše spolupráce bude pokračovat i nadále.

 Mladý kutil

V letošním roce jsme otevřeli nový kroužek Mladý kutil s nádechem elektra. Vedení se ujal Jiří Albrecht. Velmi mile nás překvapil zájem ze strany dětí o tuto aktivitu. Náplní činnosti tohoto kroužku jsou drobné domácí práce, výroba praktických věcí ze dřeva a jiných materiálů, práce s elektro stavebnicemi a další „chlapské“ činnosti.

Děti v kroužku též dělají drobné opravy na našem Domečku, což je velká pomoc pro naše dočasné útočiště. Zkrátka a dobře - chlapská ruka se na baráku vždycky hodí.

 

PŘÁNÍ A PODĚKOVÁNÍ

Přestože bilancování patří spíše na konec roku, my máme prostor tady a teď poděkovat všem našim dětem, externím pracovníkům, rodičům, sponzorům a partnerům, bez kterých by chod našeho Domečku nebyl myslitelný.

Dětem za to, že jsou šikovné, tvořivé, zručné, energické, přátelské, kreativní a ochotné zvednout se od televizí, mobilů a tabletů a přijít za námi. Externím pracovníkům za jejich čas, trpělivost, nápady, rady a nasazení při vedení jednotlivých kroužků. Rodičům za podporu svých dětí, čímž jim dávají možnost trávit volný čas smysluplně. Sponzorům za jejich finanční i materiální dary, bez kterých by bylo těžké některé akce zorganizovat. A na závěr všem našim partnerům, ať známým nebo bezejmenným, kteří jsou ochotni věnovat dětem a nám kus sebe – čas, materiál, finance, nápady, pomoc… Vám všem patří náš velký dík.

Přejeme, ať se Vám daří, ať jste zdraví, šťastní, užíváte si přítomnosti se svými blízkými, ať dokážete zpomalit v této hektické době a naučíte se rozlišovat důležité věci od těch nepodstatných.

A kdyby Vám zbyl nějaký volný čas, stavte se u nás v Domečku. Protože Domeček je tu pro Vás.

 

                                                                     Za Domeček Jarka Bačáková a Dana Syrovátková.

ŘÍJEN 2017

DAČICKÝ DOMEČEK JE TU PRO VÁS

Doba prázdninového lenošení je nenávratně pryč a nás čeká nový školní rok, a proto není čas otálet. Pro letošní rok jsme nachystali spoustu novinek, a již od 2. října se kroužky rozběhnou naplno v rekonstruovaných prostorách v Nemocnici Dačice v areálu bývalé Domovinky. Ještě v průběhu měsíce října se děti mohou přihlašovat. Celou nabídku najdete na našich stránkách www.ddmjh.cz. Jsme velmi rádi, že si děti našly cestu do našich „nových“ prostor. Zároveň chceme poděkovat veřejnosti za jejich podporu a pochvalu za výzdobu našeho Domečku. Je to pro nás velká vzpruha pro naši další činnost.

 

Podzimní dílna v BABY CLUBU

Ve středu 18.10. 2017 od 9,00 do 11,00 hodin se v Baby clubu uskuteční dílna na téma Podzimní lucernička. Pomocí přírodnin si vyrobíme vkusnou dekoraci, kterou si budete moci ozdobit domácí interiér, popř. venkovní prostory – balkon, zahradu, pergolu… Vaše děti vám jistě rády pomohou a odměnou vám bude společné dílo. Těší se na Vás Dana Syrovátková.

 

Podzimníčkova dílna pro děti

Ve čtvrtek 26.10. 2017 můžou děti strávit prázdninové dopoledne u nás v Domečku na Podzimníčkově dílně. Budou se vyrábět dekorace s využitím přírodnin, které si děti odnesou domů. Akce se koná od 9,00 do 11,00 hodin v DDM Dačice (areál nemocnice). Akci připravuje Jarka Bačáková.

                                                                                                                      Váš Domeček

 

 

SRPEN 2017

DAČICKÝ DOMEČEK – OHLÉDNUTÍ SE ZA LETNÍ ČINNOSTÍ

 

Dům dětí a mládeže každoročně nabízí dětem jak pobytové, tak příměstské letní tábory.  Na 180 dětí tak mohlo prožít část prázdnin s bezva partou vedoucích, zažít spoustu her, překvapení a také navázat nová přátelství s ostatními dětmi.

Dětský letní tábor v Dolním Radíkově pro začínající malé táborníky řídil Mach a Šebestová, známé to postavičky z dětského seriálu. Snad díky kouzelnému sluchátku se všem dařilo, sluníčko hřálo a závěrečné loučení nebylo ani tento rok snadné. Děti odjížděly domů plné emocí a slibů, že se zde opět za rok uvidíme.

Hned po týdnu jsme se zde sešli se starší partou dětí. Tentokrát v područí bláznivého vědce a jeho vynálezu strojem času. Každý den probíhal v jiné době a tak se děti mohly stát například vojáky, indiány, zažít dobu ledovou, prožít den s domorodci, zatančit si na velkém bále, nocovat mimo tábor, zastřílet si z různých typů zbraní nebo zažít nejedno noční dobrodružství. Pouhá slova nemohou zprostředkovat náladu ani atmosféru, kterou jsme zde mohli všichni společně sdílet. Bezvadná parta mladých vedoucích opět dokázala v dětech probudit radost ze hry, odhodlání, mnohdy i zažehnat bolístka na duši nebo se poprat s bojácností. Všech třicet dobrovolníků, kteří se podíleli na zdárném průběhu malého i velkého běhu, zde nebudu vypisovat. Zůstali v srdcích dětí, a o tom by to mělo být. Velká úcta patří oběma partám kuchyně, která to neměla mnohdy s rozmlsanými dětmi jednoduché. Děkuji zdravotním sestrám, které bohudík neměly v tom letošním roce moc bolístek k ošetření. Díky nočnímu hlídači, který nás po celé noci nebojácně hlídal. A Vám, moji milí oddíloví vedoucí a instruktoři, děkuji za podporu, kterou jsem po letošním náročném stěhování našeho domečku ve vás našla. A poslední poděkování patří bezesporu dětem, které byly super a nabily nás spoustou energie.

Pro děti, které si ještě netroufají na pobytové tábory, jsme tyto prázdniny připravili dva běhy táborů příměstských. Na děti čekal opravdu pestrý program. Společné hry, výtvarné činnosti, návštěva kouzelníka, celodenní výlet do Telče, filmové přestavení v kině, ukázka výcviku psů, opékání buřtů, diskotéka, hledání pokladu a mnoho dalšího. Ti odvážní mohli jednu noc strávit v DDM a čekala na ně i stezka odvahy.

Na tomto místě bych chtěla poděkovat vedoucím, kteří se podíleli na bezproblémovém chodu obou běhů, Jaroslavu Němcovi za kouzelnické vystoupení, Lumíru Koutnému za uspořádání diskotéky, dačickým kynologům za ukázku výcviku psů, 3D kinu v Dačicích za výborný výběr filmů i vše ostatním, kteří přispěli k zajímavému programu našich táborů.

Podařilo se nám získat sponzory – Lesy ČR, Tomáš Šulista (firma Würth), pořadatelé Rockfestu, kterým děkujeme za věcné dary pro děti. Speciální poděkování patří Pavlu Janákovi, který nám v Hotelu Stadion vytvořil vhodné prostředí pro stravování dětí, a jeho kuchyně byla opravdu výborná. Jako třešničku na dortu dětem věnoval zmrzlinu, což všechny potěšilo.

Co říci závěrem? Počasí nám přálo, děti byly skvělé, program nabitý. Pokud to Vaše děti letos nestihly, nezoufejte, příští rok do toho jdeme znovu.

Bližší info o proběhlých táborech včetně fotogalerie najdete na našich stránkách www.ddmjh.cz .

Již nyní připravujeme nabídku kroužků na příští školní rok 2017/2018. Zápisy proběhnou v termínu 6. – 8. 9. 2017. Kompletní nabídka bude zveřejněná na našich webových stránkách www.ddmjh.cz a zároveň ji děti přinesou první školní den domů. Věříme, že si z naší pestré palety kroužků vyberete a již teď se na vaše děti těší Jaromíra Bačáková, Dana Syrovátková a naši externisté z DDM Dačice.

 

 

ČERVEN 2017

DAČICKÝ DOMEČEK INFORMUJE

Od měsíce července nás najdete na nové adrese

Nemocnice 85/II, v areálu bývalé Domovinky.

 

Naše prázdninová činnost se zaměří na dva dětské příměstské tábory, které budou probíhat již na novém pracovišti a dva pobytové letní tábory na TZ v Dolním Radíkově. Dovolujeme si pozvat veřejnost na naši turistickou základnu v Dolním Radíkově na den otevřených dveří, který proběhne v rámci návštěv pro rodiče v neděli 30. 7. od 16:00 – 18:00 hodin.

Od 28. srpna budeme již v Domečku přístupni veřejnosti a do oběhu se dostanou naše nabídky zájmových kroužků, které jsou obohaceny o nové kroužky. Zápisy proběhnou ve dnech 6. – 8. září. Podrobnější nabídku zveřejníme v průběhu měsíce srpna na našich webových stránkách: www.ddmjh/dacice. Nabídky poputují také k dětem do škol, školek a umístěny budou také ve vitrínce naproti Besedě. Doufáme, že si ze široké škály činností najdete tu svou. V září se na vás budeme opět těšit.

Na tomto místě bychom chtěli poděkovat našim vedoucím zájmových kroužků, kteří během školního roku věnovali dětem svůj čas a zkušenosti. Každý, kdo s dětmi pracuje, či pracoval, ví, že je to práce krásná, ale mnohdy náročná. O to více si našich externích pracovníků ceníme a jsme rádi, že nám zůstávají věrni. Děkujeme.

 

NABÍDKA ZÁJMOVÝCH KROUŽKŮ DOMEČKU

PRO ŠKOLNÍ ROK 2017 – 2018

 

TANEČNÍ KROUŽKY

 

v Aerobní školička Pomněnky /4 – 6 let/

v Aerobik Sněženky /5 – 7 let/

v Aerobik Sedmikrásky /8 – 10 let/

v Aerobik Slunečnice / 11 – 15 let/

v Mažoretky kadetky

v Mažoretky juniorky

v Mažoretky seniorky

v Mažoretky sóloformace

v Flamenko /6 – 10 let/

v Africké a indické tance – Novinka!

v Říkanky s pohybem /5 – 8 let/ Novinka!

 

SPORTOVNÍ KROUŽKY

v Míčové hry I.  /5 – 7 let/

v Míčové hry II. /8 – 13 let/

v Šachový kroužek /9 – 15 let/ Novinka!

v Rehabilitační cvičení s Dančou /7 – 15 let/ Novinka!

v Trampolínky pro malé i velké. Novinka!

v Pohybové hrátky pro děti s rodiči – Novinka! 

HUDEBNÍ KROUŽKY

v Kytara k táboráku

v Malé píšťalky

 

VÝTVARNÉ A KERAMICKÉ KROUŽKY

v Výtvarná dílnička Pastelka /5 – 7 let/

v Výtvarná dílna Bublina /8 – 15 let/

v Keramická dílnička /5 – 7 let/

v Keramická dílna /8 – 15 let/

 

KUCHAŘSKÉ UMĚNÍ

v Prima vařečky – vaření, pečení, … /10 – 15 let/ Novinka!

v Cukrové panenky – pečení sladkostí, … /8 – 15 let/

 

RUKODĚLNÉ KROUŽKY

v Pedigová dílna Košíček /8 – 15 let/

v Dívčí kadeřnický klub – česání, parádění, … /10 -15 let/ Novinka!

v Papírový modelář /8 – 10 let/ Novinka!

 

TECHNICKÉ KROUŽKY

v Fotografický kroužek

v Mladý kutil (s nádechem elektro) / 10 – 14 let/

 

PŘÍRODOVĚDNÉ KROUŽKY

v Zookroužek s Eliškou

 

BABY CLUB SLUNÍČKO I. A II. – děťátka s rodiči

 

 

Během školního roku budeme myslet i na dospělé,

pro které chystáme kurzy:

 

v Výtvarné – keramika, pedik, …

v Pohybové – jumping, africké tance, …

 

OKÉNKO DO DOMEČKU:

Zájmové kroužky mažoretek se po úspěšných kvalifikačních kolech zúčastnily finále MĆR velkých skupin v Praze a finále MČR v disciplínách sóloformace, velké formace classic a velké formace děti v Brně. A opět do Dačic putovaly tituly I. a II. vicemistrů České republiky v kategoriích velké skupiny baton, classic baton, miniformace baton a minimix baton. I naše nejmenší holčičky v přípravce se v konkurenci z celé České republiky neztratily a z Brna si odvezly krásné bronzové medaile a titul II. vicemistryň ČR. Sezóna však ještě nekončí. Na základě dosažených výsledků bylo 13 soutěžních choreografií nominováno českou asociací MAC k reprezentaci České republiky na Mistrovství Evropy v italské Giulianově.

Doufáme, že město Dačice, Jihočeský kraj a Českou republiku budeme reprezentovat se ctí. (Tento článek poskytla Zimmelová Bára).

 

Starší děti z aerobních kroužků opět ukončily svoji činnost na aerobním soustředění v Dolním Radíkově. Všechny si to užily, jak se patří. Sluníčko celý víkend hřálo a mezi děvčaty panovala veselá nálada. A že jsme jenom nelenošily, se můžete přesvědčit v naší vitrínce na náměstí, naproti Besedě. Všem našim dětem, rodičům a příznivcům přejeme léto plné sluníčka a dobré nálady.

                                                                                                          Váš Domeček

 

KVĚTEN 2017

DAČICKÝ DOMEČEK JE TU PRO VÁS

Soutěž aerobiku v Třebíči

6.5. 2017 se tři skupiny aerobiku zúčastní 12. ročníku celostátní taneční soutěže M-STYLE DANCE v Třebíči. Začátek soutěže je v 10,00 hodin ve Sportovní hale Spartak v Třebíči. Přijeďte podpořit naše soutěžící.

Den matek v Baby clubu

9.5. 2017 oslavíme Den matek v Baby clubu s našimi nejmenšími. Přijít může každý, kdo rád tvoří, cvičí a hraje si. Akce probíhá od 9,00 do 11,00 hodin v DDM Za Lávkami. Program připraví vedoucí Baby clubu Gábina Petráková.

Dopravní soutěž mladých cyklistů

11.5. 2017 proběhne oblastí kolo soutěže BESIPU, které pořádáme tradičně s Městem Dačice. Soutěž se uskuteční od 8,00 hodin v prostorách před DDM Za Lávkami.

Aerobní soutěž Roztančená kostka cukru

13.5. 2017 proběhne 2. ročník tanečně pohybové soutěže Roztančená kostka cukru. Začátek soutěže je v 10,00 hodin v Městské sportovní hale v Dačicích. Této soutěže se zúčastní školní kroužky, amatérské taneční skupiny, taneční soubory, týmy, kluby a domy dětí a mládeže. Přijďte zhlédnout rozmanité kostýmy a nápadité choreografie.

Dramaticko výtvarné odpoledne

16.5. 2017 pro vás připravily výtvarné kroužky Domu dětí a mládeže dramaticko výtvarné odpoledne. Užijete si tvoření a děti z kroužku Bublina nacvičily divadlo, které vás zaručeně pobaví.  Akce začíná v 15,00 do 17,00 hodin pod vedením Jarky Bačákové v DDM Za Lávkami.

Zábavné odpoledne s babi Lenkou

25.5. 2017 od 14,00 do 17,00 hodin proběhne zábavné odpoledne s babi Lenkou. Děti se poučí, pobaví a zasoutěží si. Srdečně vás do DDM Za Lávkami zve Lenka Tříletá, vedoucí kroužku Cukrových panenek.

Rozlučkové soustředění aerobiku na Radíkově

26. – 28.5. 2017 se kroužky aerobiku tradičně rozloučí víkendovým pobytem na Radíkově. Jarní soustředění se nese v duchu zábavy a odpočinku, protože soutěžní sezóna je již za námi a děvčata si mohou oddechnout.

Rozlučkový den s Baby clubem

30.5. 2017 se uskuteční výlet, kterým se rozloučíme s Baby clubem. Bližší informace získáte od  vedoucí kroužku Gábiny Petrákové na telefonu 774 801 980 nebo na našich internetových strákách www.ddmjh.cz.

Soutěžní sezóna mažoretek

7.5. 2017 od 14,00 hodin proběhne přehlídkové vystoupení mažoretek v areálu zámeckého parku. Jako vždy se představí všechny skupiny, vystoupí také sóloformace. Hudební doprovod zajistí Dechový orchestr ZUŠ Dačice.

Soutěžní vystoupení:

13. – 14.5. 2017 Mistrovství Čech v Trutnově.

20.5. 2017 Mistrovství ČR skupin v Praze

27. – 28.5. 2017 Mistrovství ČR sóloformací v Brně

Přejeme mnoho úspěchů a držíme palce.

OKÉNKO DO DDM

Úspěch mažoretek v Příbrami

V základním kole MČR mažoretek v Příbrami startovaly dačické mažoretky s 30 choreografiemi. 22 z nich se umístilo na stupních vítězů. Získaly 12x zlato, 6x stříbro a 5x bronz. Celkem do Dačic putovalo 161 medailí, a to 99 zlatých, 56 stříbrných a 6 bronzových. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci DDM.

Úspěšná reprezentace aerobních kroužků na Přibyslavském pantoflíčku

1.4. 2017 jsme se poprvé v této sezóně zúčastnili soutěže v aerobiku. Vystoupily tři skupiny a všechny se umístily „na bedně“. Skupina Sněženky II se svojí skladbou Ferda Mravenec obsadila 3. místo, skupina Sedmikrásek se skladbou Námořníci 2. místo a taktéž nejstarší skupina Slunečnic se skladbou Veselé Římanky získala 2. místo.

                                                                                                                      Váš Domeček

DUBEN 2017

Velikonoční dílna v Baby clubu

V úterý 11.4. 2017 od 9,00 do 11,00 hodin bude výtvarná činnost v Baby clubu zaměřena na velikonoční tvoření maminek s dětmi.  Baby club vede Gábina Petráková.

 

Velikonoční hrkání v Dačicích

Letos připadly Velikonoce na duben a již tradičně nahradí děti hrkáním zvony, které odlétají do Říma. Poprvé se sejdou ve čtvrtek 13.4. 2017 v 7,00 hodin v ulici U Stadionu. Termíny dalších hrkání jsou ve čtvrtek 13.4. 2017 ve 12,00 a v 18,00 hodin, v pátek 14.4. 2017 v 7,00, 12,00, 15,00 a v 18,00 hodin a v sobotu v 7,00 hodin. Na děti se těší Lenka Tříletá.

 

Otevřená velikonoční dílna pro veřejnost

Ve čtvrtek 13.4. 2017 od 9,00 do 11,00 hodin se koná v Domečku otevřená velikonoční dílna pro veřejnost. Vyrobíme dekorace z březového proutí. Akce je nabízena zdarma.

 

Aerobní soutěže

V dubnu se děvčata z aerobiku zúčastní dvou soutěží. 1.4. 2017 proběhne soutěž Přibyslavský pantoflíček v Přibyslavi. 22.4. 2017 se zúčastníme soutěže v pódiových skladbách, kterou pořádá LENA TEAM v Jindřichově Hradci. Na obě soutěže jste srdečně zváni.

 

Mažoretkové soutěže

Také mažoretky začínají své soutěžní tažení. 9.4. 2017 jedou do Příbrami na region cup. Kromě toho absolvují vystoupení na různých akcích v regionu. Přejeme jim, aby tento rok byl stejně úspěšný jako ten loňský, který nastavil vysokou laťku.

 

Informace k letním táborům

Vzhledem k množícím se dotazům rodičů stran táborů bychom vás chtěli informovat o aktuální situaci. Přestože se budeme muset přestěhovat do náhradních prostor, nebude to mít vliv na chod příměstských táborů. O vývoji situace budeme rodiče včas informovat.

 

OKÉNKO DO NAŠEHO DOMEČKU

Fotografický kroužek

V letošním roce se nám podařilo získat novou externí pracovnici Markétu Havlíkovou, která se ujala vedení fotografického kroužku. Přestože se tato nabídka objevila poprvé, zájem o tento kroužek byl velký. Děti se v něm věnují fotografování v interiéru i v přírodě, učí se o základech focení, správném nasvícení a následně upravují fotografie v počítačovém programu. Ukázky jejich tvorby lze shlédnout na našich internetových stránkách www.ddmjh.cz. Touto cestou bychom chtěli Markétě poděkovat za to, že je ochotna se ve svém volném čase věnovat dětem a podělit se s nimi o své zkušenosti.

 

Míčové hry

Dalším novým kroužkem, který jsme v tomto roce nabídli, jsou míčové hry. Pro velký zájem se děti rozdělily do dvou skupin podle věku. Děti se v tomto kroužku zábavnou formou učí pracovat s míčem, osvojují si základy basketbalu, střílí na koš a hrají různé kolektivní hry. Vedoucím tohoto kroužku je Slavomír Němček. I jemu bychom chtěli touto cestou poděkovat za jeho čas a práci.

 

Flamenko

Pro děvčata, která ráda tancují, se nám podařilo sehnat lektorku flamenka Lucii Bartlovou. Dívky si postupně osvojují základy tohoto tance, učí se jednotlivé kroky a nacvičují společnou choreografii. Součástí tance jsou i nádherné kostýmy, které mají svůj podíl na oblíbenosti tohoto tance. I Lucie je naší externistkou a výuce se věnuje ve svém volném čase, za což jsme rádi a děkujeme. 

ÚNOR 2017

Jarní výstava v muzeu

Od 19.3. do 17.4. 2017 proběhne jarní výstava v Městském muzeu a galerii v Dačicích. Děti, které navštěvují výtvarný a keramický kroužek a kroužek pedigu, budou mít již tradičně možnosti předvést svou kreativitu a prezentovat svá díla na této výstavě. 

 

Jarní dovednostní míčové hry

20.3. 2017 budou mít všechny děti možnost navštívit míčové hry a seznámit se s tímto zájmovým kroužkem na vlastní kůži. V době od 15,30 do 17,00 hodin v městské sportovní hale se na ně bude těšit Slavomír Němček. Děti si vyzkouší různé míčové dovednosti a protáhnou si celé tělo.

 

Jarní focení pro děti

23.3. 2017 nabízíme Jarní focení pro veřejnost. S sebou si vezměte jakýkoliv fotoaparát a vhodné oblečení a obutí. Sraz v 16,00 hodin v Domečku (Za Lávkami), předpokládaný konec akce v 18,00 hodin. O své odborné znalosti s podělí Markéta Havlíková. Při nepříznivém počasí se akce nekoná!

 

Keramická dílna pro děti

27.3. 2017 od 15,30 do 17,00 hodin mohou přijít všechny děti do keramické dílny v Domečku. Tentokrát není téma dané, každý bude moci tvořit dle vlastní fantazie, to vše pod dohledem Jarky Bačákové.

 

Čtenářsko výtvarná dílna

V knihách najdeš vše, proto neváhej a přijď nás navštívit 31.3. 2017 od 15,00 do 16,30 hodin do Domečku (Za Lávkami) na úvodní lekci čtenářského setkání. Povíš nám o svých oblíbených knihách, příbězích či autorech a na oplátku si odneseš několik tipů na čtení kvalitních knih. Svoji oblíbenou knihu vezmi s sebou. Nezapomeň, že čas vložený do čtení knih se ti vrátí zpět ;). Na konci dílny si každý vyrobí pěknou záložku. Průvodcem světem knih bude Ondřej Dokulil.

Pro děti mezi 8-11 rokem, tedy 3.-5. třída.

 

NABÍDKA LETNÍCH PŘÍMĚSTSKÝCH A POBYTOVÝCH TÁBORŮ

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY   

1.BĚH LETNÍHO PŘÍMĚSTSKÉHO TÁBORA

Termín: 17.7. – 21.7. 2017

Téma: Na výletě s panem TAUEM

 

Chcete zažít zajímavý týden pod taktovkou pana Taua? Tak právě pro vás je připravený tento letní příměstský tábor. Navštívíme kraje blízké i vzdálené, užijeme si zábavu, hry s kamarády, výlety. Budeme se věnovat výtvarným činnostem, zazpíváme si, zasportujeme. Jednu noc strávíme v DDM (pouze zájemci).

Tábor je určený dětem ve věkové kategorii 6 – 10 let a je kapacitně omezený 30 místy.

                                                                                 

Hlavní vedoucí: Bc. Dana Syrovátková

Kontakt: 724 078 677, 384 422 453

Cena: 1.500,- pro děti navštěvující kroužek v DDM,

1.700,- pro ostatní děti.

 

2.BĚH LETNÍHO PŘÍMĚSTSKÉHO TÁBORA

Termín: 7.8. – 11.8. 2017

Téma: Kolem světa s Willy Fogem

 

Chcete procestovat svět během jednoho týdne? Tak vyražte s naším letním příměstským táborem. Každý den strávíme na jiném kontinentě, seznámíme se s místními poměry, zvyky, obyvateli a přírodou. Jednu noc přespíme v DDM (pouze zájemci).

Tábor je určený dětem ve věkové kategorii 6 – 10 let a je kapacitně omezený 30 místy.

 

Hlavní vedoucí: Bc. Dana Syrovátková                                                          

Kontakt: 724 078 677, 384 422 453

Cena: 1.500,- pro děti navštěvující kroužek v DDM, 1.700,- pro ostatní děti.

 

POBYTOVÉ TÁBORY DOLNÍ RADÍKOV

2.BĚH LT DOLNÍ RADÍKOV

Termín: 10.7. – 14.7. 2017

Téma: MACH A ŠEBESTOVÁ

Tento běh je určen dětem ve věkové kategorii 6 – 10 let.

 

Haló, haló, tady Mach a Šebestová. Milé děti, přijďte si užít letní dny plné dobrodružství, her a zábavy s kouzelným sluchátkem, psem Jonatánem i s našimi spolužáky Horáčkem a Pažoutem? Neváhejte a přihlaste se.

 

Hlavní vedoucí: Bc. Jaromíra Bačáková

Kontakt: 723 788 736,384 422 453

Cena: 1.800,- pro děti navštěvující kroužek v DDM, 2.300,- pro ostatní děti

 

4.BĚH LT DOLNÍ RADÍKOV                              

Termín: 23.7. – 1.8. 2017

Téma: STROJ ČASU

Tento běh je určen dětem ve věkové kategorii 10 – 15let.

 

Milí kamarádi, přijďte poznat bláznivého vědce, který nás seznámí s nejnovějším vynálezem – strojem času. Díky tomuto stroji postupně navštívíme různá historická období, navštívíme Strážce času, který nás provede cestou poznání, abychom se mohli vrátit zpět do současnosti.

 

Hlavní vedoucí: Bc. Jaromíra Bačáková

Kontakt: 723 788 736, 384 422 453

Cena: 3.500,- pro děti navštěvující kroužek v DDM, 4.000,- pro ostatní děti.

 

Bližší informace a přihláška ke stažení na adrese www.ddmjh.cz.

 

OKÉNKO DO NAŠEHO DOMEČKU

Workshop tvorby a techniky týmových choreografií

3.2. 2017 jsme se ve složení 3 trenérky aerobiku a 7 dětí, které navštěvují kroužek aerobiku, zúčastnily workshopu na téma „Tvorba a technika týmových choreografií“ ve Stráži nad Nežárkou. Lenka Průchová, která v Jindřichově Hradci již přes 15 let vede děti k aerobnímu sportu a dosahuje vynikajících výsledků na republikových soutěžích, se s námi podělila o svoje zkušenosti, za což jsme velice rádi. Většina podobných workshopů je pro nás totiž z finančních důvodů nedostupná. Přestože akce byla fyzicky i psychicky náročná, odnesly jsme si mnoho zajímavých postřehů a zkušeností a podívaly jsme, jak to dělají jinde. Děti byly skvělé a tímto bychom jim chtěly poděkovat za snahu a píli, jakou projevily při celodenním nácviku.

 

Minisoustředění Slunečnic v Domečku

Přehlídky a soutěže se rychle blíží a tak je potřeba využít každé volné chvíle pro vypilování detailů. Děvčata se sešla ve čtvrtek v Domečku Za Lávkami v pravé poledne, odkud vyrazila na dlouhý trénink do městské haly. Po návratu zpět si společnými silami uvařila večeři. Špagety s omáčkou a sýrem se jim opravdu povedly a všem moc chutnalo. Nejen prací živ je člověk, a proto na děvčata čekalo ještě tvoření z keramiky. Po přenocování v Domečku je druhý den čekal ještě jeden trénink a pak už se unavené vydaly domů. Všichni si společné chvíle užily a nezbývá jim jen popřát, aby se jejich skladba na soutěžích líbila, a aby to zacinkalo.

 

Valentýnská dílna

Poslední den jarních prázdnin si mohli všichni přijít zpestřit na kreativní valentýnskou dílnu. Vyráběli jsme valentýnské přání, ozdobných zápich do květináče z kukuřice a kávy a dekorativní srdce z papírových ruliček. Celý den proběhl v poklidné a přátelské atmosféře a mnozí byli překvapení, že vyrobit něco pěkného, není až tak složité.

                                                                                              Váš Domeček

 

LEDEN 2017

ADVENT V BABY CLUBU

V čase adventu, krom různých společných akcí, které se staly v našem Baby Clubu Sluníčko tradicí, jako např. návštěva Mikuláše, anděla a čerta nebo pečení perníčků, jsme 20. prosince pro naše nejmenší návštěvníky a jejich maminky uspořádali vánoční besídku. Děti si mohly pod tradičně nazdobeným stromečkem za zvuku koled, otevřít dárečky, proběhla ochutnávka jak perníčků, které si děti samy vykrájely a nazdobily, tak i cukroví, které přinesly jejich maminky. Poté jsme děti zapojily do vánoční dílny, kde jsme si společně vyrobili svíčky ze včelího vosku a vánoční prostírání. Nakonec bylo dětem zahráno i loutkové divadlo, které bylo součástí vánoční nadílky. Na závěr chci poděkovat svým kolegyním, které se spolupodílely na organizaci, a také všem, kdo jste přišli.

                       Gabriela Petráková, vedoucí BC, DDM Za Lávkami Dačice

 

DAČICKÝ DOMEČEK JE TU PRO VÁS

Valentýnská dílna

10.2. 2017 od 9,00 do 14,00 hodin u nás v Domečku Za Lávkami proběhne otevřená valentýnská dílna pro veřejnost. Zájemci si budou moci vytvořit zajímavé dekorace s valentýnskou tématikou, které ale budou moci využít i pro jiné příležitosti. Mimo jiné se naučíme vyplétané srdce z papírových ruliček, které dozdobíme drobnou keramikou a stuhami. Délku pobytu v naší dílně si zvolíte sami. Symbolické vstupné 20,- Kč bude použito na úhradu materiálu. Těší se na Vás Jarka Bačáková a Dana Syrovátková.

 

Dětský karneval v Besedě

V sobotu 18.2. 2017 od 14,00 hodin se uskuteční dětský karneval v kulturní domě Beseda v Dačicích. Akci pořádá město ve spolupráci s DDM Dačice. Kulturní program zajišťuje agentura Pavla Nováka. Lístky lze zakoupit v předprodeji za 30,- Kč, na místě potom za 30,-/50,- Kč.

 

Karneval v Baby clubu

V úterý 21.2. 2017 se od 9,00 do 11,00 hodin uskuteční maškarní karneval pro rodiče s dětmi v Baby clubu. Zvány jsou masky malé i velké. Poplatek činí 40,- Kč za návštěvu. Vedoucí karnevalového reje je Gábina Petráková.

 

Kurz háčkování

Po úspěšném podzimním kurzu háčkování přicházíme s nabídku nového kurzu, který bude na velikonoční téma. První lekce proběhne ve čtvrtek 23.2. 2017 od 17,00 do 18,30 hodin v DDM Za Lávkami. Kurz je nabízen zdarma. Zájemci se mohou hlásit na tel. 724 078 677 do 22.2. 2017. Kurz vede Lenka Tříletá.

 

Pedigová dílna pro dospělé

V pátek 24.2. 2017 se od 15,30 do 17,00 hodin uskuteční pedigová dílna pro dospělé v Domečku Za Lávkami. Tématicky bude zaměřena na pletení košíku vhodného pro dekoraci s jarní tématikou. Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky. Poplatek za kurz je 50,- Kč. Zájemci se mohou přihlásit na telefonním čísle 724 078 677. Těší se na Vás Dana Syrovátková.

 

Nabídka letních táborů

Přestože za okny ještě stále vládne paní Zima, my v Domečku již myslíme na letní vyžití Vašich dětí. I letos přicházíme s nabídkou dvou letních táborů na turistické základně v Dolním Radíkově a dvěma příměstskými tábory. V termínu 10.7. – 14.7. 2017 proběhne I. běh LT na Dolním Radíkově pro děti ve věkové skupině 6 – 10 let. V termínu 23.7. – 1.8. 2017 pak pro děti ve věku 10 – 15 let. Hlavní vedoucí na těchto táborech je Jarka Bačáková. Příměstské tábory budou v termínu 17. 7. – 21.7. 2017 a 7.8. – 11.8. 2017. Oba příměstské tábory jsou určené pro děti ve věku 6 – 10 let a jejich kapacita je omezena počtem 30 dětí na každý běh. Hlavní vedoucí na příměstských táborech je Dana Syrovátková.

 

OKÉNKO DO NAŠEHO DOMEČKU

MAŽORETKY

S rokem 2017 přichází nová soutěžní sezóna. Všechny skupiny i sóloformace už od října pracují na nových soutěžních i nesoutěžních choreografiích, začaly se šít krásné nové kostýmy.

A jaké mají mažoretky plány? Cesta Mistrovstvím České republiky mažoretek začne v dubnu 2017 v Příbrami na Region Cupu. Doufají, že v základním kole uspějí a zúčastní se Mistrovství Čech v Trutnově a následně finále v Praze a Brně. Jejich snem je postoupit na Mistrovství Evropy MWF, které se letos koná v Itálii koncem června. Rodiče i veřejnost srdečně zvou i na tradiční vystoupení v parku, kde se s nimi představí opět i MDO Dačice.

Vzhledem k velkému množství pohárů a ocenění z nejrůznějších soutěží bylo potřeba vyřešit jejich umístění. Dostalo se jim důstojného místa v podobě dvou nových velkých prosklených vitrín, která jsou v klubovně v Domečku Za Lávkami. Každý příchozí může obdivovat rozmanitost těchto cen a ony budou mnohem lépe chráněny před prachem a nečistotami.

Závěrem je potřeba poděkovat všem sponzorům, rodičům a fanouškům, protože bez nich by nebyly tam, kde jsou. Velký dík, že jste s nimi.

Skříň.JPG

                                                                                     Váš Domeček

 

PROSINEC 2016

DAČICKÝ DOMEČEK JE TU PRO VÁS

Pedigová dílna pro děti

V pátek 13.1. 2017 se od 15,30 do 17,00 hodin uskuteční pedigová dílna pro děti v Domečku Za Lávkami. Naučíme se uplést sluníčko z pedigových prutů, které je určené k vnitřní nástěnné dekoraci. Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky. Kurz je nabízen zdarma. Zájemci se mohou přihlásit na telefonním čísle 724078677. A nebojte, se mnou to zvládne úplně každý. Těší se na Vás Dana Syrovátková.

Keramická dílnička v Baby clubu

V úterý 17.1. 2017 proběhne od 9,00 do 11,00 hodin keramická dílnička pro maminky s dětmi v Baby clubu v Domečku. Cena za návštěvu Baby clubu je 40,- Kč. Každý si bude moci vyrobit cokoliv podle své fantazie, popřípadě se Vám dostane pomocné ruky od vedoucí Baby clubu Gábiny Petrákové.

Mimořádné tréninky

Leden je tradičně věnován mimořádným tréninkům kroužků aerobiku, neboť soutěžní vystoupení se kvapem blíží a děti jsou v plném nasazení při nacvičování společné skladby. Ani veřejnost nebude ochuzena o jejich taneční dovednosti, které budou v Dačicích k vidění na 2. ročníku soutěže Roztančená kostka cukru v květnu 2017, na kterou jste již nyní srdečně zváni.

 

OKÉNKO DO NAŠEHO DOMEČKU

Činnost ve výtvarných a keramických kroužcích našeho Domečku se v prosinci nesl ve znamení andělů, vánočních dárečků a dalších výtvarných aktivit, vztahujících se k nejkrásnějším svátkům v roce. Již od ledna se děti ve výtvarných kroužcích zaměří na tvorbu, která bude prezentována na jarní výstavě v muzeu.

Jako poděkování našim externím pracovníků a partnerům vznikl náš první nástěnný kalendář, který může veřejnost měsíc po měsíci shlédnout v naší vývěsní skříni naproti MěKS.

 PŘÁNÍ A PODĚKOVÁNÍ

Přestože bilancování patří spíše na konec roku, my jsme se rozhodly, že na tomto místě poděkujeme všem našim dětem, externím pracovníkům, rodičům, sponzorům a partnerům, bez kterých by chod našeho Domečku nebyl myslitelný.

Dětem za to, že jsou šikovné, tvořivé, zručné, energické, přátelské, kreativní a ochotné zvednout se od televizí, mobilů a tabletů a přijít za námi. Externím pracovníkům za jejich čas, trpělivost, nápady, rady a nasazení při vedení jednotlivých kroužků. Rodičům za podporu svých dětí, čímž jim dávají možnost trávit volný čas smysluplně. Sponzorům za jejich finanční i materiální dary, bez kterých by bylo těžké některé akce zorganizovat. A na závěr všem našim partnerům, ať známým nebo bezejmenným, kteří jsou ochotni věnovat dětem a nám kus sebe – čas, materiál, finance, nápady, pomoc… Vám všem patří náš velký dík.

Přejeme, ať se Vám daří, ať jste zdraví, šťastní, užíváte si přítomnosti se svými blízkými, ať dokážete zpomalit v této hektické době a naučíte se rozlišovat důležité věci od těch nepodstatných.

A kdyby Vám zbyl nějaký volný čas, stavte se u nás v Domečku, protože Domeček je tu pro Vás.

 

                                                           Za Domeček Jarka Bačáková a Dana Syrovátková

LISTOPAD 2016

DAČICKÝ DOMEČEK JE TU PRO VÁS

 Vánoční keramická dílna pro děti

V úterý 6.12. 2016 se uskuteční od 15.00 do 17.00 hodin v keramické dílně v Domečku. Přijít mohou všechny děti, které si chtějí vyzkoušet práci s keramickou dílnou. Akce je vhodná i pro úplné začátečníky. S sebou si vezměte přezůvky a staré tričko, které můžete umazat. Odbornou rukou vás povede Jarka Bačáková.

 Výtvarné hrátky pro děti s vánoční tématikou

V úterý 13.12. 2016 proběhnou Výtvarné hrátky pro děti s vánoční tématikou od 15.00 do 17.00 hodin. Přijďte se k nám do Domečku vánočně naladit. S sebou pouze přezůvky. Zajímavé nápady si pro vás připravila Jarka Bačáková.

Focení s Markétou aneb Pohled na vánoční město očima fotografa

V čtvrtek 15.12. 2016 jsme pro vás připravili Focení s Markétou aneb Pohled na vánoční město očima fotografa, které je určeno pro všechny věkové kategorie. S sebou vhodné oblečení a obutí dle počasí a jakýkoliv fotoaparát. Přijďte si rozšířit obzory a zkusit jiný pohled na svět s Markétou Havlíkovou. Sraz v 16.00 v Domečku.

 Zdobení perníčků v Baby clubu

V pátek 16.12. 2016 od 9.00 do 11.00 hodin se v Domečku v Baby clubu budeme těšit na maminky s malými mlsaly. Budeme zdobit perníčky a to se samozřejmě neobejde bez náležité ochutnávky. Už teď se nemůže dočkat Gábina Petráková.

 Vánoční tvoření s překvapením v Baby clubu

V úterý 20.12. 2016 od 9.00 do 11.00 hodin proběhne v tomto roce poslední Baby club. Jeho téma bude Vánoční tvoření s překvapením. Zváni jsou všichni rodiče s dětmi, kteří se chtějí zastavit v předvánočním shonu a užít si chvilky klidu se svými dětmi. Akci vede Gábina Petráková.

 

 Předvánoční tanečení show s Kristinou

Ve čtvrtek 22.12. 2016 máte možnost protáhnout si tělo a zúčastnit se Předvánoční taneční show s Kristinou. Akce je určená pro děti a proběhne od 16.00 do 17.30 hodin v Městské sportovní hale v Dačicích. S sebou vhodnou obuv a cvičební úbor. Předcvičovat bude Kristina Tomanová.

 

 OKÉNKO DO NAŠEHO DOMEČKU

KROUŽEK AEROBIKU

            V současné době má kroužek aerobiku při domečku v Dačicích širokou základnu. Stále rostoucí poptávka po tomto druhu sportu k nám letos přivedla přes 70 dívek ve věku od 3 do 14 let. Dívky jsou rozděleny do 5 skupin dle věku – Pomněnky, Sněženky I., Sněženky II., Sedmikrásky a Slunečnice. Jejich tréninku se věnuje čtyřčlenný tým trenérek – Jaromíra Bačáková, Šárka Švorcová, Kristina Tomanová a Dana Syrovátková.

            Každoročně se účastníme soutěžních i přehlídkových soutěží. V loňské roce jsme uspořádali první ročník aerobní soutěže Roztančená kostka cukru. Ohlasy byly velmi pozitivní, a proto hodláme v této tradici pokračovat. Je to pro nás velkou motivací do budoucna.

 Podzimní soustředění aerobiku

Vzhledem k velkému počtu a věkovému rozdílu dívek v aerobním kroužku pořádáme dvě podzimní soustředění.

Pro Pomněnky a Sněženky I. to bylo 27. – 28. října, kdy jsme přespaly v DDM. Soustředění jsme si náležitě užily. Vyrazily jsme na podvečerní procházku, na které nám pořádně vyhládlo a bramborový guláš chutnal náramně. Po setmění jsme vyrazily za pokladem po světélkové stezce. Poklad obsahoval mimo jiné i drahokamy. Pak přišla rušná noc, kdy pod náporem emocí chvíli trvalo, než jsme našly tu správnou polohu a usnuly. Druhý den nás čekalo výtvarné tvoření s podzimní tématikou. Vyrobily jsme zápich do květináče ve tvaru draka. A pak už si nás vyzvedli rodiče.

            Starší děvčata Sněženky II., Sedmikrásky a Slunečnice vyrazily na víkend v termínu 4.-6.11. 2016 na základnu v Dolním Radíkově.

            Podzimní soustředění se nese v duchu tréninků, protože před sebou máme celou soutěžní sezónu, proto většinu času věnujeme nácviku sestav, mixování hudby a vymýšlení kostýmů.

            Nejde však jen o tréninky. Najdeme si chvilku na vycházku nádhernou podzimní přírodou, výtvarným a rukodělným činnostem – tentokrát výrobě antistresového míčku a dekorativnímu vějíři a v sobotu večer nesmí chybět zábavný večer s diskotékou.

            Počasí nám sice vyšlo jen z poloviny, ale náladu nám to rozhodně nezkazilo. Poděkování patří i výtečné kuchyni.

            Podzimní soustředění je za námi, soutěže před námi, ale už teď se těšíme na soustředění na jaře, protože to bývá za odměnu odpočinkové.

 

Přivítání dětí ze ZŠ Dešná v dačickém Domečku

        Ve čtvrtek 10.11. 2016 jsme přivítali v našem Domečku Za Lávkami děti ze Základní školy v Dešné. Přestože tento den byla zima a napadl první sníh, z

očích těchto dětí čišela radost a spontánnost. Po teplém čaji jsme se pustili do tvoření. Pro mnohé z nich to bylo první setkání s keramickou hlínou vůbec. To však nemělo vliv na jejich pracovní zápal. Během hodiny a půl si děti vytvořily své anděly, čerta i Mikuláše, kteří ozdobí jejich vánoční domovy. Děti byly tvorbou nadšeny a velmi se zajímaly o chod keramické dílny a ocenily prohlídku keramické pece.

            Díky jejich šikovnosti jim zbyl dostatek času pro zábavu v místním baby clubu, kde nejvíce využily houpací síť, skluzavku a bazén s kuličkami.

            Celé dopoledne proběhlo ve velice přátelské atmosféře a po této milé zkušenosti jsme se s paní ředitelkou Mirkou Adamovou domluvili na další návštěvě v jarních měsících.

                                                                       ;                                                          Váš Domeček

 

ŘÍJEN 2016

Dačický Domeček je tu nejen pro děti.

 

Od měsíce října probíhá v našem domečku Za Lávkami opět pravidelná zájmová činnost.

V letošním roce jsme nabídli nové možnosti strávení volného času pro děti a nezapomněli jsme ani na Vás dospělé. V měsíci listopadu nabízíme zdarma:

Kurzy háčkování pro dospělé – vánoční ozdoby (zdarma)

První schůzka proběhne ve čtvrtek 3.11. v Domečku Za Lávkami od 17:00. S sebou si vezměte pouze přezůvky. Těšit se na Vás bude paní Lenka Tříletá, která tento kurz vedla v loňském roce a pro zájem dospělých ho opakujeme.

 

Keramický kurz pro dospělé – vánoční téma

Kurz proběhne ve čtvrtek 17.11. v Domečku Za Lávkami od 15:00 – 18:00.

Cena za kurz je 150,- Kč. S sebou přezůvky, tričko k ušpinění, ale především chuť ke tvoření.

Kurz je vhodný i pro dospělé, kteří neměli doposud možnost s keramickou hlínou pracovat.

Nátěr glazurami uskutečníme po vypálení výrobků a po domluvě s účastníky. Těšit se na Vás bude Jarka Bačáková

 

Adventní dílna – adventní věnec, vánoční ozdoby

Začátek v sobotu 26.11. ve 14:00 na OÚ v Peči.  Pro děti je připravena výroba keramických ozdob. S sebou přízdoby a svíčky na věnec, dle vlastního vkusu. Těšit se na Vás budou Dana Syrovátková a Lenka Svačinová.       

 

OKÉNKO DO NAŠEHO DOMEČKU

 

Baby cluby

Dopolední aktivity pro rodiče a děti Vám nabízí kvalitní zázemí, zábavu, společnou činnost, pestrou nabídku aktivit, kvalifikovaný, příjemný a profesionální přístup. U dítěte probíhá první kontakt s širším kolektivem dětí, rozvíjí se hudebně-pohybové a výtvarné schopnosti, upevňují se hygienické návyky, dítě si zvyká na režim a pravidla. Dochází zde  mimo jiné k rozvoji spolupráce rodič a dítě. Každé úterý a pátek se na Vás bude těšit Gábina Petráková.

 

 

MAŽORETKY NA MISTROVSTVÍ SVĚTA V PORECI

 

Ve dnech 22. – 25. 9. 2016 se mažoretky z DDM Dačice zúčastnily Mistrovství světa v mažoretkovém sportu v Poreci v Chorvatsku. Díky tomu, že tvrdě trénovaly, mohly sklízet plody své práce. A že byly sladké. Obsadily první místo v kategorii junior, první místo v kategorii kadet, třetí místo v kategorii senior ve skupinových sestavách. V kategorii juniorek duo-trio obsadily Natálie Vitoušová a Adéla Hronová místo třetí. I ostatní umístění byla v první polovině startovní listiny.

Všem moc blahopřejeme a děkujeme za krásnou reprezentaci DDM Dačice a celého města ve světě. Je to krásná odměna za celoroční dřinu a povzbuzení do dalších let.

GRATULUJEME!!!

                                                                                                     Váš Domeček

 

ZÁŘÍ 2016

DAČICKÝ DOMEČEK INFORMUJE

Tento rok proběhly zápisy do zájmových útvarů nezvykle brzy již v týdnu od 5.9 do 9.9. 2016. Těší nás velký zájem dětí, ať už těch stálých, které přichází opakovaně, tak i těch, které přijdou poprvé. Díky tomuto zájmu otevíráme všechny nabízené kroužky, děti se ještě stále mohou hlásit. Proto neváhejte, v případě naplnění kapacity budeme muset další zájemce odmítat. Úplnou nabídku najdete na našich internetových stránkách.

Na podzimní měsíce připravujeme opětovné otevření Kurzu anglického jazyka pro prarodiče s vnoučaty. Kurz zahrnuje 10 lekcí a je nabízen zdarma. Je to vhodná příležitost pro prarodiče, aby účelně strávili čas se svými vnoučaty a hravou formou si rozšířili jazykové znalosti. Kurz bude přizpůsoben znalostem a možnostem všech účastníků.

V případě zájmu můžete zavolat na telefonní čísla 723788736 p. Jaromíře Bačákové nebo 724078677 p. Daně Syrovátkové. Čas kurzů bude ještě upřesněn dle možností účastníků. Termín přihlášek je do 24.10. 2016. Všechny informace dohledáte na stránkách DDM na www.ddmjh.cz.

                                                                                                          Váš Domeček

Akce Baby klub

Aktuality střediska v Třeboni

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4