Jindřichův Hradec Třeboň Dačice

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Dačice > Prezentace v médiích

Prezentace v médiích

ÚNOR 2020

DAČICKÝ DOMEČEK – CO NÁS ČEKÁ V ÚNORU

Přestože zimní měsíce svádí k lenošení a spaní, my nezahálíme a pro naše příznivce jsme i v měsíci únoru připravili několik zajímavých akcí.

Pod vedením Lenky Tříleté stále probíhá kurz háčkování. Každý čtvrtek od 17,00 hodin se v DDM scházejí milovnice háčku a příze a vytvářejí krásné dekorace. Kurz je určen pro širokou veřejnost a je nabízen zdarma. Pro bližší info je možné kontaktovat p. Tříletou na telefonu 731 270 758.

Ve středu 19. 2. 2020 proběhne v BABY CLUBU od 9,00 do 11,00 hodin karneval pro naše nejmenší děti. Přijďte si užít karnevalovou zábavu a předvést maškarní kostýmy. Na děti a jejich doprovod se těší Danča.

V sobotu 22. 2. 2020 se spolupodílíme s kulturním domem Beseda v Dačicích na Dětském karnevale. Těšíme se na všechny masky a zábavnou show, kterou zajistí agentura Pavla Nováka, v prostorách kulturního domu Beseda v Dačicích.

Aby se děti o jarních prázdninách nenudily, je pro ně v pondělí 24. 2. 2020 od 9,00 do 11,00 hodin připravena tvořivá dílna, tentokrát na téma vytváříme srdíčkovou dekoraci do bytu. Dílna proběhne v prostorách DDM a cena dílny je symbolických 20,-Kč. Pod vedením Danči to všichni hravě zvládnou.

Pro dospělé zájemce je určena jarní keramická dílna, která proběhne ve čtvrtek 27. 2. 2020 od 17,00 do 19,00 hodin v DDM pod vedením Jarky Bačákové. S sebou si vezměte starší oblečení, které si můžete ušpinit a přezůvky. Tento kurz je kapacitně omezen, proto je potřeba se na něj telefonicky přihlásit do pondělí 24. 2. 2020 na tel. čísle 602 125 597. Cena kurzu (včetně materiálu, glazování a vypálení) je 250,- Kč.

Od března 2020 opět nabízíme kurz anglického jazyka pro prarodiče s dětmi. Zájemci se mohou hlásit na tel. č. 602 125 597 nebo na 724 078 677 a to do konce února. Termín kurzu bude upřesněn podle možností účastníků. Bližší info na www.ddmjh.cz.

Přestože jsme uprostřed zimy, je potřeba myslet na léto. Na našich webových stránkách najdete nabídku letních pobytových a příměstských táborů pro všechny věkové kategorie dětí. Tábory jsou u dětí velmi oblíbené a kapacity omezené. Proto se rozhodujte rychle, než volná místa dojdou.

OKÉNKO DO DAČICKÉHO DOMEČKU

V letošním roce budou opět dačické mažoretky bojovat o pření umístění na republikových, evropských i světových soutěžích v mažoretkovém sportu. Děvčata jsou velmi šikovná a kromě klasických hůlek využívají ve svých skladbách také pom-pomy a zařazují ve větší míře různé akrobatické prvky.

Protože nácvik skladeb je časově i fyzicky náročný, každý rok připravují trenérky pro své svěřenkyně vánoční večírek, který je ve větší míře věnovaný ochutnávání cukroví, pochvalám za úspěchy a zlepšení, kterých děvčata dosahují a hlavně zábavě.

Držte jim palce, aby se jim dařilo a i nadále krásně reprezentovaly naše město i DDM na všech soutěžích. Holky, jsme s vámi.

                                                                                                    DAČICKÝ DOMEČEK

 

PROSINEC 2019 

DAČICKÝ DOMEČEK – CO NÁS ČEKÁ V PROSINCI

Ve středu 4. 12. 2019 od 9,00 do 11,00 hodin navštíví BABY CLUB v DDM Mikuláš, čert a anděl. Srdečně zveme všechny děti s doprovodem, určitě jim mikulášská družina nadělí nějaké dobroty. Cena mikulášské schůzky je 80,- Kč.

 V pátek 13. 12. 2019 od 16,00 do 17,00 hodin budeme v Domečku zdobit náš vánoční stromeček. Při této příležitosti zazpívá náš sboreček pod vedením Míši Popelínské, přestaví se i děti z kroužku kytar s pásmem vánočních koled, které si s námi budete moci zazpívat. Akce je volně přístupná pro veřejnost, těšíme se na vás.

Poslední předvánoční BABY CLUB ve středu 18. 12. 2019 od 9,00 do 11,00 hodin proběhne vánoční klubík. Na děti čekají dárky, se kterými si po Vánocích v BABY CLUBU určitě pohrají a na každé dítě bude čekat i malý osobní dáreček. Těší se na vás Danča.

Co se u nás děje

První listopadový víkend odjela děvčata z kroužků aerobiku na velmi oblíbené soustředění na Dolní Radíkov. Podzimní pobyt je tradičně věnován nácviku nových skladeb, ale vyšetříme si čas i na vycházku a výtvarné činnosti inspirované podzimním časem. Letos jsme vyráběly dýňové lucerny a zdobily keramické dýně. V sobotu večer jsme si užily diskotéku a v neděli po obědě tradá domů. Děkujeme kuchařkám Evě Částkové a Janě Nováčkové za výbornou domácí kuchyni. A teď nás čeká pilná práce na soutěžních skladbách.

Mezi letošní nové kroužky patří kroužek, který probíhá ve spolupráci s JC Malý Pěčín a to kroužek Mladý farmář. Děti se zde seznamují s chodem hospodářství, starají se o drobné zvířectvo, které na farmě chovají a též se seznamují s chovem koní. Kroužek vedou Vendula Pikartová a Hana Riedlingová a probíhá v Malém Pěčíně.

Mezi druhou letošní novinku patří Zpívání s Míšou. Děti se pod vedením Míši Popelínské učí základům zpěvu, hudební nauky a intonace. Společně nacvičují sborové písničky, se kterými se budou prezentovat již v prosinci při zdobení domečkového vánočního stromku.

Na závěr bychom chtěli všem popřát poklidný předvánoční čas bez shonu a spěchu a krásně prožité vánoční svátky v kruhu vašich nejbližších. Našim externím spolupracovníkům děkujeme za čas, který tráví s našimi dětmi a za trpělivost, s jakou vedou jednotlivé kroužky.

                                                                                   VÁŠ DOMEČEK

LISTOPAD 2019

DAČICKÝ DOMEČEK - CO JE U NÁS NOVÉHO

 

Od měsíce října začalo být v našem Domečku opět pořádně rušno. Velký nárůst dětí jsme zaznamenali v pohybových kroužcích, dále pak v rukodělných a hudebních kroužcích. K letošním novinkám patří kroužek volejbalu, který se setkal s velkým ohlasem. Naše nové posily týmu Kateřina Valenová a Petra Závodská se role trenérek zhostily s nadšením a my jsme za to rádi, protože najít človíčky, kteří by byli ochotni pracovat s dětmi je opravdu jako šafránu. K letošním novinkám patří také kroužek Malého farmáře, který nabízíme dětem ve spolupráci s JC Malý Pěčín, pod vedením zkušené Zdeničky Koutné, která má po svém boku dva externí nováčky Riedlingovou Hanu a Pikartovou Vendulu. A nezapomněli jsme ani na ty nejmenší, pro které jsme otevřeli zcela nový kroužek Zpívání s Míšou. Michaela Popelínská s námi spolupracuje i o prázdninách a tak byl jen krůček, nabídnou ji celoroční spolupráci.

Pro maminky s malými dětmi je tu opět oblíbený Baby club pod vedením Dany Syrovátkové  a  Pohybové hrátky pro rodiče s dětmi, které také převzaly nové vedoucí Pavla Karešová a Jolana Hrubá. Všem našim novým externím pracovníkům přejeme hodně energie a elánu při jejich zájmové činnosti a doufáme, že spolupráce s nimi potrvá i v příštích letech.

 

Dále nabízíme Kurz anglického jazyka pro prarodiče s vnoučaty, který je financovaný z prostředků Jihočeského kraje a pro účastníky je zdarma.  Kurzy začnou probíhat od listopadu a přihlásit se na něj můžete na tel. číslech 723 788 736 a 724 078 677.

 

Ani v tomto roce nechceme zapomínat na Vás dospělé, pro které jsou nabízeny tyto kurzy:

Kurz háčkování - bude probíhat každý čtvrtek od 17,00 - 18,00 v Domečku, počínaje 1. 11. Kurz je zdarma. Zájemci se mohou přihlásit na tel. čísle 723 788 736. Těšit se na Vás bude Lenka Tříletá.

Kurz pletení z pedigu - proběhne ve čtvrtek 28. 11. od 16,30 - 19,00 v Domečku. Cena za kurz je 150,- Kč. Zájemci se mohou přihlásit na tel. čísle 724 078 677. Těšit se na Vás bude Dana Syrovátková.

Kurz vánoční keramiky - proběhne ve čtvrtek  21. 11. od 16,30 - 19,00 v Domečku. Cena za kurz, včetně glazování je 250,- Kč. Zájemci se mohou přihlásit na tel. čísle 723 788 736.

Těšit se na Vás bude Jarka Bačáková.

Veškerou naši činnost, termíny jednotlivých kroužků si můžete vyhledat na našich webových stránkách: www.ddmj.cz/dacice.

                                                                                                                                Váš Domeček

ŘÍJEN 2019

DAČICKÝ DOMEČEK INFORMUJE

První zářijovou sobotu proběhl Veletrh volnočasových aktivit pořádaný Zdravým městem Dačice, k jehož účasti jsme byli též přizváni. Chtěli bychom poděkovat organizátorům akce, která se dle našeho názoru velmi vydařila. Díky pestrému programu, který probíhal na pódiu v Besedě, den velmi příjemně uběhl a každý návštěvník zde mohl načerpat mnoho inspirací jak pro děti, tak pro dospělé zájemce ohledně možnosti trávení volného času. Doufáme, že i ostatní ohlasy byly pozitivní a tato akce se stane pravidelnou součástí začátku nového školního roku. Rádi jsme se zúčastnili a věříme, že naše spolupráce bude i nadále pokračovat.

V měsíci říjnu rozjíždíme naši pravidelnou činnost kroužků. Pokud jste si ještě nevybrali, ale uvažujete o některém zájmovém kroužku, v tabulce se můžete podívat na úplný přehled námi nabízených aktivit. Ještě stále se můžete zapsat, pro bližší info volejte Jarce Bačákové na tel. 602 125 597 nebo Daně Syrovátkové na tel. 724 078 677.

 

PESTRÝ ŘÍJEN V DOMEČKU

Pro návštěvníky BABY CLUBU proběhne ve středu 23. 10. 2019 od 9,00 do 11,00 hodin v DDM dílna v duchu dušičkového mámení.

Ani o podzimních prázdninách se děti nemusí nudit. V úterý 29. 10. 2019 pořádáme výlet za zvířátky do DDM v Jindřichově Hradci. Zájemci se musí přihlásit do 25. 10. 2019 na tel. 602 125 597 u Jarky Bačákové. Kapacita je omezena. Pojedeme linkovým autobusem, v Jindřichově Hradci navštívíme přírodovědný koutek v DDM a nemineme ani zpívající fontánu.

Ve středu 30. 10. 2019 od 9,00 do 11,00 hodin čeká na děti v DDM Helloweenské tvoření. Přijďte si vyrobit dekoraci na zahradu nebo balkon. Cena za dílnu je 50,- Kč.

 

                                                                                                                    Váš Domeček

KVĚTEN 2019

DAČICKÝ DOMEČEK INFORMUJE

 

Měsíc květen je pro nás měsícem, kdy končí naše pravidelná zájmová činnost, a proto bychom Vás rádi pozvali na některé z našich akcí.

V měsíci červnu se naše činnost orientuje na přípravu jak pobytových, tak příměstských táborů. V tomto roce se nám opět podařilo všechny turnusy naplnit. Máme radost, že je o tyto akce rostoucí zájem, jen nás mrzí, že jsme všem zájemcům nemohli vyhovět.

 

REKORD V 3iQ - ve středu 15. 5. od 10,00 - 17,00 hodin v DDM  se můžete zapojit i vy do REKORDU V 3iQ. Stačí přijít v určenou hodinu k nám na Domeček a společně si tuto hru, nyní v novém designu, zahrát.

Hraje celá ČR.

 

ROZTANČENÁ KOSTKA CUKRU - sobota 18. 5. od 10,00 hodin, městská sportovní hala. V tento den zveme příznivce pohybu a tance na 4. ročník Roztančené kostky cukru, na které můžete spatřit nejen členy aerobních kroužků dačického Domečku, ale i týmy z jiných měst. Přijďte s námi prožít příjemný den a podpořit domácí týmy.

Projekt je spolufinancován Jihočeským krajem a Domem dětí a mládeže v Dačicích.


znak_jc_kraj.jpg 

PREZENTACE MAŽORETKOVÝCH SKUPIN NA FEST BANDU - 25. - 26. 5. V DAČICH

Všechny mažoretkové skupiny se vám v letošním roce představí na FEST BANDU v Dačicích (časy jednotlivých vystoupení budou uveřejněny na plakátech). Tradiční vystoupení v zámeckém parku se v tomto roce nepodařilo z časových důvodů uskutečnit. Tým mažoretek se tak všem příznivcům omlouvá a doufá, že je přijdete podpořit.

 

SPOLEČNÝ VÝLET S BABY CLUBEM - středa 29. 5.

Rodiče s malými dětmi se mohou účastnit výletu za zvířátky do Bohuslavic.

Čas odjezdu bude upřesněn vedoucí baby clubu Danou Syrovátkovou, které můžete v případě zájmu zavolat na mobil 724 078 677.

Dopravu si každý zajistí sám.

 

HRAVÉ ODPOLEDNE S BABI LENKOU - čtvrtek 30. 5. od 14,30 - 16,00 hodin v DDM

Pro tento den si vedoucí Cukrových panenek Lenka Tříletá připravila zábavné odpoledne pro všechny děti, které rády soutěží, hrají hry, mají rády poutavé vyprávění a možná dojde i na kouzlení. Více prozrazovat nebudeme, přijďte nás navštívit a prožít příjemné odpoledne.

 

NAŠE OKÉNKO

 

Soutěžní sezóna začala i v zájmových kroužcích aerobiku. Jako první jsme se zúčastnily soutěže Power of Dance v Č. Budějovicích. Náš Domeček zde prezentovala skupina Sedmikrásek, která získala pohár za 1. místo se skladbou Pod vodní hladinou. Juniorskou kategorii zastupovala skupina Slunečnice, která také získala pohár za 1. místo se skladbou Golfistky.

Pětice dívek ze skupiny Slunečnice si pro letošní rok nacvičila ještě jednu skladbu s názvem Harry Potter a přivezla si pohár za krásné druhé místo. Všem děvčatům tímto ještě jednou děkujeme za jejich výkony a skupině Slunečnice také za okouzlující úsměvy při vystoupení.

Soutěžení je pro nás zpestření celoroční činnosti. Nabíráme zde všichni nové zkušenosti a inspirace pro další činnost. Třešničkou na dortu je pak Roztančená kostka cukru, která se stala naší srdcovou záležitostí, a na kterou se každým rokem všichni moc těšíme. Udělejte si čas a přijďte nás podpořit.

                                                                                                        Váš Domeček

DUBEN 2019

INFO Z DAČICKÉHO DOMEČKU

Na měsíc duben jsme si pro Vás připravili několik společných akcí.

V týdnu od 8. do 12. dubna 2019 proběhne Den otevřených dveří u nás v DDM. Můžete navštívit jednotlivé kroužky, podívat se, jak fungují, co jejich činnost obnáší, abyste už věděli, který kroužek budete chtít v příštím školním roce navštěvovat.

Ve středu 17. 4. 2019 od 9,00 do 11,00 si v BABY CLUBU vyrobíme čarodějnickou lucerničku. Tou si budete moci vyzdobit byt nebo zahradu. Na všechny se těší Danča.

Letos připadly Velikonoce na měsíc duben. Podle tradice je potřeba nahradit zvony, které letí do Říma, a proto již tradičně pořádáme Velikonoční hrkání s babi Lenkou. Začínáme ve čtvrtek 18.4. 2019 v 7,00 hodin v ulici U Stadionu, dále pokračujeme ve čtvrtek ve 12,00 hodin a v 18,00 hodin. V pátek 19.4. 2019 se pak sejdeme v časech 7,00 hod., 12,00 hod., 15,00 hod. a 18,00 hod. V sobotu 20.4. 2019 budeme začínat opět v 7,00 hodin a po odhrkání bude dle domluvy následovat vybírání výslužky.

30. dubna 2019 půjdou mažoretky v čele čarodějnického průvodu. Průvod vychází již tradičně v 19,00 hodin od Finančního úřadu v Dačicích.

 

MÁTE TROCHU ČASU, SPOUSTU NÁPADŮ A CHUŤ PRACOVAT S DĚTMI?

Máte-li zajímavého koníčka a nenašli jste tuto činnost v naší nabídce a jste ochotni se podělit s dětmi nebo i s ostatními zájemci o vaše zkušenosti a předávat dále potřebné informace, dovednosti a znalosti, obraťte se na vedení DDM - třeba se můžete stát vedoucím nového zájmového útvaru! Nabízíme všem zájemcům spolupráci s námi. Zájemcům všechno rádi vysvětlíme, poradíme a pomůžeme.

OKÉNKO DO DAČICKÉHO DOMEČKU

V úterý 12. 3. 2019 proběhla ve spolupráci s Mgr. Janou Jirků a její kolegyní Janou Kolářovou akce s názvem Večer s měsícem a hvězdnou oblohou. Po zajímavé přenášce a s využitím programu Stellarium nám ukázaly aktuální postavení hvězd na obloze, seznámily nás se souhvězdími zvěrokruhu a nechyběla ani veselá pohádka pro děti i dospělé Kráva na měsíci. Poté jsme se přesunuli před Domeček a hvězdářským dalekohledem pozorovali Měsíc a hvězdy. Podmínky byly ideální a všichni zájemci se mohli do dalekohledu podívat. Věříme, že tato akce nebyla poslední.

                                                                                                          Váš DOMEČEK

ÚNOR 2019

INFO Z DAČICKÉHO DOMEČKU

I na únor jsme si pro Vás připravili zajímavé akce.

V pondělí 18. 2. 2019 od 16,00 hodin se uskuteční kurz pletení z pedigu pro dospělé, tentokrát s jarní tématikou. Kurz je určen pro začátečníky i pokročilé. Cena kurzu je 150,- Kč. Zájemci se mohou hlásit na telefonním čísle 724 078 677 do 13. 2. 2019. Na košíkářky se těší Danča.

V úterý 19. 2. 2019 od 9,00 do 11,00 hodin je pro děti připravena dílna, zaměřená na pletení survival náramků. Zveme všechny děti, aby si přišly vyrobit módní a funkční doplněk. Tato akce je zdarma. Nepotřebujete žádné pomůcky. Dílnou vás provede Danča.

Pro tvořivé děti je v úterý 19. 2. 2019 od 13,00 do 14,30 hodin připravená keramická dílna pro děti. I toto vyrábění je pro děti zdarma. S sebou starší oblečení, které se může ušpinit a přezůvky. Všem ráda pomůže Jarka.

V úterý 19. 2. 2019 od 16,00 hodin nabízíme velmi oblíbený kurz keramiky pro dospělé, jehož tématem je blížící se jaro. Potřebujete starší oblečení a přezůvky. Cena kurzu je 200,- Kč a zahrnuje materiál a výpal v keramické peci. Vedoucí kurzu je Jarka, u které je nutné nahlásit svou účast na tel. 602 125 597 do středy 13. 2. 2019.

Ve středu 27. 2. 2019 od 9,00 do 11,00 hodin se v BABY CLUBU uskuteční maškarní bál. Zveme všechny děti a jejich doprovod a těšíme se na krásné a nápadité masky.

Všechny akce se uskuteční v prostorách DDM.

NABÍDKA TÁBOROVÝCH AKTIVIT PRO LÉTO 2019

Přestože jsme uprostřed zimy, přicházíme s nabídkou letních pobytových a příměstských táborů pořádaných našim Domečkem už dnes.

Pobytové tábory proběhnou tradičně na Turistické základně v Dolním Radíkově.

Pro děti ve věku 6 – 10 let je připraven tábor na téma Hurvínkova cesta do Tramtárie v termínu 8. 7. – 12. 7. 2019. Cena tábora je 1.900,- Kč pro děti navštěvující jakýkoliv kroužek v DDM Dačice a 2.400,- Kč pro ostatní děti.

Pro větší děti a mládež ve věku 10 – 15 let je určen tábor s tématem Agent 007 včera, dnes a zítra v termínu 13. 7. – 21. 7. 2019. Cena tábora je 3.500,- Kč pro děti, které navštěvují jakýkoliv kroužek v DDM Dačice a 4.000,- Kč pro ostatní děti.

Nad zdárným průběhem pobytových táborů bdí Jarka Bačáková, tel. 602 125 597.

Pro děti ve věku 6 – 10 let jsou určeny dva běhy příměstských táborů, které probíhají v prostorách DDM Dačice a okolí. 1. běh proběhne v termínu 29. 7. – 2. 8. 2019 pod názvem Se Zvídálkem za poznáním, 2. běh je připraven na týden 5. 8. – 9. 8. 2019 a jeho název je RECY táborníci.

Cena jednoho běhu je 1.700,- Kč pro děti, které navštěvují některý z kroužků v DDM Dačice, 1.900,- Kč pro ostatní děti. O chod příměstských táborů se stará Dana Syrovátková, tel. 724 078 677.

Bližší info o nabízených táborech najdete na adrese www.ddmjh.cz v sekci tábory.

LEDEN 2018

Dačický Domeček - malé ohlédnutí

 

Prosinec proběhl v našem Domečku, jak jinak, než v duchu vánočním.

Hned 5. prosince přišel navštívit baby club Mikuláš se svoji družinou a odměnil všechny přítomné děti. Děti byly hodné a tak si tu svoji nadílku každý mohl odnést.

V úterý 11. prosince si děti vyzdobily vánoční stromeček vlastnoručně vyrobenými ozdůbkami.

Vánoční stromeček zkrášluje prostory vstupní haly v našem Domečku a určitě nás bude těšit ještě dlouho v lednu.

V úterý 18. prosince se rozléhaly v Domečku české koledy, které jsme si zazpívali s kytarovým doprovodem dětí z hudebního zájmového kroužku, pod vedením Dany Syrovátkové.

Toto úterý jsme společně s dětmi ještě stihli vytvořit vánoční dekorace a dárky pro nejbližší.

Ve středu 19. prosince nadělil Ježíšek spoustu dárečků a hraček, především těm nejmenším dětem v baby clubu. Vánoční atmosféru podpořila vedoucí baby clubu Danuška se svoji kytarou a vánočními písněmi.

Veškeré akce, které jsme pro veřejnost připravili na měsíc leden, si můžete vyhledat na našich webových stránkách www.ddmjh.cz/dacice.

 

PŘÁNÍ A PODĚKOVÁNÍ

Začal nám nový rok a my máme prostor tady a teď poděkovat všem našim dětem, externím pracovníkům, rodičům, sponzorům a partnerům, bez kterých by chod našeho Domečku nebyl myslitelný.

Dětem za to, že jsou šikovné, tvořivé, zručné, energické, přátelské, kreativní a ochotné zvednout se od televizí, mobilů a tabletů a přijít za námi. Externím pracovníkům za jejich čas, trpělivost, nápady, rady a nasazení při vedení jednotlivých kroužků. Rodičům za podporu svých dětí, čímž jim dávají možnost trávit volný čas smysluplně. Sponzorům za jejich finanční i materiální dary, bez kterých by bylo těžké některé akce zorganizovat. A na závěr všem našim partnerům, ať známým nebo bezejmenným, kteří jsou ochotni věnovat dětem a nám kus sebe – čas, materiál, finance, nápady, pomoc… Vám všem patří náš velký dík.

Přejeme, ať se Vám daří, ať jste zdraví, šťastní, užíváte si přítomnosti se svými blízkými, ať dokážete zpomalit v této hektické době a naučíte se rozlišovat důležité věci od těch nepodstatných.

A kdyby Vám zbyl nějaký volný čas, stavte se u nás v Domečku. Protože Domeček je tu pro Vás.

                                                                     Za Domeček Jarka Bačáková a Dana Syrovátková.

PROSINEC 2018

DAČICKÝ DOMEČEK – CO JE U NÁS NOVÉHO

Na nejkrásnější roční čas jsme pro naše děti i širokou veřejnost připravili mnoho společných akcí, které nám zkrátí čekání na příchod Ježíška.

Začneme 5. 12. 2018 od 9,00 do 11,00 hodin návštěvou Mikuláše a jeho družiny u našich nejmenších v BABY CLUBU. Na ty hodnější bude čekat sladká nadílka, ti ostatní se mohou těšit na uhlí a brambory.

6. 12. 2018 od 16,00 do 18,00 hodin je pro vás připraveno focení vánočně vyzdobených Dačic. Pod vedením Markéty Havlíkové si vyzkoušíte netradiční pohled na rodné město. Společně se sejdete v našem Domečku.

11. 12. 2018 od 15,00 do 17,00 hodin si odpoledne zpříjemníme zdobením našeho vánočního stromečku. Ozdoby si děti vyrobí na místě. U toho budeme popíjet vánoční punč a zazpíváme si koledy za doprovodu kytary.

Nezapomínáme ani zvířátka. Proto jsme 14. 12. 2018 od 15,00 do 16,30 hodin připravili vycházku s dětmi ze zookroužku spojenou s krmením zvířátek. Nezapomeňte na vhodné oblečení a obutí do přírody. Sraz v Domečku. Vycházku povede Eliška Fišarová.

18. 12. 2018 od 14,00 do 15,00 hodin se přijďte naladit vánočními písničkami, které doprovodí naši mladí kytaristé, a zazpíváme si pod naším stromečkem v Domečku.

18. 12. 2018 od 15,00 do 16,00 hodin proběhne vánoční dílna v Domečku. Tentokrát se zaměříme na výrobu vánočních dekorací a drobných dárečků pro rodinné příslušníky a přátele.

Na všechny akce jste srdečně zváni.

 

OKÉNKO DO NAŠEHO DOMEČKU – KROUŽEK AEROBIKU

AEROBNÍ WORKSHOP

V letošním roce je o kroužek aerobiku velký zájem, soustřeďujeme ve 4 kroužcích přes 80 dětí, což nás samozřejmě těší. Jednak se vrací děti, které kroužek navštěvovaly v minulých letech, jednak přichází nové zájemkyně o tento krásný sport, kde jde o propojení pohybu s hudbou.

Hned po začátku letošní činnosti v sobotu 20. 10. 2018 se sešly všechny kroužky aerobiku ve sportovní hale. Protože máme velice málo příležitostí, kdy se sejdeme všichni po hromadě, moc jsme se těšily. Věnovaly jsme se vzájemnému poznávání, nácviku kroků, tandemovému posilování a protahování. Do role trenérek byly pasovány nejstarší dívky z kroužku Slunečnic a nutno dodat, že se svého úkolu zhostily na jedničku. Nejmladší Pomněnky a Sněženky naučily nové kroky a zopakovaly ty, které už uměly. Se Sedmikráskami (druhou nejstarší skupinou) pak pilovaly kroky, aby soutěžní sestava dopadla co nejlépe.

Tato akce byla přijata ze stran děvčat velmi pozitivně a jistě si ji zase někdy rády zopakujeme.

PODZIMNÍ SOUSTŘEDĚNÍ NA RADÍKOVĚ

Každoročně věnujeme jeden podzimní víkend aerobnímu soustředění na Radíkově. Toho se účastní tři nejstarší skupiny, protože kapacita ubytování je omezena.

Podzimní soustředění je pravidelně věnováno tvorbě a nácviku nových skladeb, protože soutěžní sezóna je před námi. Děvčata již vědí, do čeho jdou a moc se těší na proces vzniku nového soutěžního vystoupení. Sama se podílí na jeho konečné podobě, což přispívá k velké motivaci a kvalitním výkonům.

Ale aby to nebyla jenom dřina, najdeme si čas i na výtvarnou činnost, diskotéku a oblíbenou vycházku do okolní přírody, protože podzim je zde nejkrásnější.

Poděkování patří i našemu kuchařskému duu Evě Částkové a Zdeňce Benešové. Jejich výborná kuchyně nenechá chladným jedinou chuťovou buňku, takže přejedení není žádným vzácným jevem.

Bohužel všechno jednou končí a my se už teď těšíme na jaro, kdy soustředění bývá za odměnu a i jeho náplň je odpočinková.

                                                                                                                      Váš Domeček

LISTOPAD 2018

DAČICKÝ DOMEČEK - CO JE U NÁS NOVÉHO

 

Od měsíce října začalo být v našem Domečku pořádně rušno. V letošním roce jsme otevřeli jednatřicet zájmových kroužků a jsme rádi, že je o tyto činnosti stále rostoucí zájem. Velký nárůst dětí jsme zaznamenali v aerobních a ve výtvarných kroužcích, dále pak v rukodělných a hudebních kroužcích. K letošním novinkám patří kroužek Geocaching, ve kterém se děti pod dohledem našich externích pracovníků Matěje Pechy a Simony Lovětínské naučí, co to Geocaching je a jak ho hrát. Pro maminky s malými dětmi je tu opět oblíbený Baby club pod vedením Dany Syrovátkové  a  Pohybové hrátky s vedoucí Gábinou Petrákovou.

Dále nabízíme Kurz anglického jazyka pro prarodiče s vnoučaty, který je financovaný z prostředků Jihočeského kraje a pro účastníky je zdarma.  Kurzy začnou probíhat od listopadu a přihlásit se na něj můžete na tel. číslech 723 788 736 a 724 078 677.

 

Ani v tomto roce nechceme zapomínat na Vás dospělé, pro které jsou nabízeny tyto kurzy:

Kurz háčkování - bude probíhat každý čtvrtek od 17,00 - 18,00 v Domečku, počínaje 1. 11. Kurz je zdarma. Zájemci se mohou přihlásit na tel. čísle 723 788 736. Těšit se na Vás bude Lenka Tříletá.

Kurz pletení z pedigu - proběhne v pondělí 26. 11. od 16,30 - 19,00 v Domečku. Cena za kurz je 150,- Kč. Zájemci se mohou přihlásit na tel. čísle 724 078 677 do 21. 11. Těšit se na Vás bude Dana Syrovátková.

Kurz vánoční keramiky - proběhne ve středu 14. 11. od 17,00 - 19,00 v Domečku. Cena za kurz, včetně glazování je 200,- Kč. Zájemci se mohou přihlásit na tel. čísle 723 788 736

do 9. 11. Těšit se na Vás bude Jaromíra Bačáková.

Veškerou naši činnost, termíny jednotlivých kroužků si můžete vyhledat na našich webových stránkách: www.ddmj.cz/dacice.

                                                                                                                                Váš Domeček

 

OKÉNKO DO NAŠEHO DOMEČKU - DAČICKÉ MAŽORETKY V JIŽNÍ AFRICE

 

Když v roce 2016 Majorette-sport World Federation na mistrovství světa v chorvatské Poreči předala pořadatelskou vlajku zástupcům z Jihoafrické republiky na rok 2018, pocity jsme měly velice smíšené. Kapské Město? To je přece příliš daleko, příliš drahé a velice nereálné. Navíc jsme nevěděly, jak se nám v dalších letech bude dařit a získat nominaci není jen tak. Přesto se někde v koutku duše ozval hlásek, že tohle by byl neskutečný zážitek.

Leden 2018. Školení v trenérů a vedoucích v Praze pod mateřskou asociací Czech Majorettes navštívila prezidentka federace MWF, paní Željka Banovič. Ve své prezentaci představila program a vizi, kterou měli pořadatelé v Kapském Městě. Naše reakce? I když jsme předtím měly velké pochyby, tahle prezentace je rozptýlila. Tak tam bychom chtěli opravdu Českou republiku reprezentovat, bude to jistě nezapomenutelný zážitek. Bude to velice drahý nezapomenutelný zážitek.  Přestože se pořadatelé snažili nabídnout balíčky služeb zahrnujících ubytování, stravování, dopravu a doporučené výlety, cena na jednu mažoretku se v součtu s cenou letenky pohybovala okolo 35 000,- Kč. Tento faktor a dále obavy rodičů o bezpečnost dětí nedovolily uvažovat o vypravení našich velkých formací a vlastně i drtivou většinu těch malých. Oslovily jsme rodiče a výsledek? Potvrdily jsme nominaci dvou choreografií z deseti, které jsme získaly v roce 2017 a v květnu po mistrovství České republiky přidaly další dvě nominace. Čtyři děvčata a jedna trenérka, čtyři choreografie. Předpokládané náklady 180 000,- Kč. Pro holky z malého města na jihu Čech náklady přímo astronomické. Proto děvčata natočila propagační video, zřídily jsme veřejnou sbírku, oslovily podnikatele i veřejné subjekty. Díky sponzorům se finanční zatížení  snížilo o dvě třetiny. A začal kolotoč zařizování - letenky, nekončící korespondence s pořadateli, vyřízení potřebných dokumentů na velvyslanectví JAR v Praze, pojištění, zjišťování potřebných informací.

17. září 2018. Je to tady. My opravdu letíme. Po dlouhé 25 hodin trvající cestě z Dačic přes Vídeň a Dubaj jsme přistáli na mezinárodním letišti v Kapském Městě s mírnými obavami, aby nás někdo čekal. Obavy jsme mít opravdu nemuseli, pořadatelé měli všechno připravené a promyšlené do posledního detailu. Každá výprava, i ta nejmenší, měla svého řidiče a průvodce v jedné osobě, který se staral o bezpečnost. Ubytování bylo pouze ve střežených objektech a samotná soutěž se konala v obrovském nádherném komplexu Grand West Arény. Úžasné bylo i to, že pořadatelé nezapomněli ani na nabídku výletů a možnost poznat aspoň trochu krásy Kapského Města a jeho okolí.

Ten pocit, když jsme stály v Grand West Aréně spolu s nejlepšími mažoretkami na světě, byl nepopsatelný. Největší zážitky nás ale ještě čekaly. Ze čtyř našich startů dvě zlaté medaile a tak i díky děvčatům z Dačic zazněla hymna České republiky v Kapském Městě. Jednou bronz, jednou 4. místo. A další dvě zlata z umístění velkých formací českého národního týmu, ve kterých naše dvě děvčata také soutěžila. Největší hrdost, slzy štěstí. Pak za odměnu Mys Dobré naděje, Stolová hora, tučňáci v Boulders Beach, mořské akvárium Dvou oceánů. Přiznáme se, nechtělo se nám odjet tak brzy, Jižní Afrika je nádherná země s milými lidmi. 25. září 2018 odpoledne letadlo v pořádku dosedlo na ranvej ve Vídni a kolem páté hodiny jsme se vrátily unavené zpátky do Dačic.

A tady na nás čekalo velké překvapení. U cedule „Vítáme mistryně světa“  na nás čekalo nádherné přivítání plné emocí.

A slova na závěr? Mistrovství světa v Jižní Africe bylo i přes počáteční obavy a velké papírování jedním z největších zážitků v životě.            Za tým mažoretek Barbora Zimmelová.

 

                                                                                                                               

 

ÚSPĚCH MAŽORETEK NA MISTROVSTVÍ SVĚTA V KAPSKÉM MĚSTĚ

https://www.kraj-jihocesky.cz/index.php?par[id_v]=1&par[lang]=CS&par[akt]=5909

ZÁŘÍ 2018

DAČICKÝ DOMEČEK

 

Léto sice ještě nekončí, ale s novým školním rokem přichází ten správný čas rozhodnout se, jak naložit s volným časem vašich dětí.

Dům dětí a mládeže, prezentovaný jako dačický Domeček si pro Vás připravil i pro tento školní rok pestrou nabídku zájmové činnosti a to nejen pro děti.

Zápisy do jednotlivých zájmových kroužků budou probíhat od pondělí 10. 9. do pátku 14. 9. v odpoledních hodinách. Přehled nabízených kroužků bude dětem rozdán první školní den, dále pak bude k dispozici na webových stránkách: www.ddmjh.cz/dacice.

 

OKÉNKO DO DOMEČKU:

O dětské pobytové tábory v Dolním Radíkově byl v letošním roce opět velký zájem.

Na obou bězích vládlo sluníčko s minimálními dešťovými přeháňkami, což umožnilo nadšeným vedoucím připravit pro děti nejednu denní i noční hru. Ani letos nechyběl  táborák, spaní pod širákem, vědomostní a vytrvalostní hry, diskotéka, celodenní výlet a pro chvíle relaxace si děti mohly vyrobit dáreček pro své blízké nebo se nechat namasírovat od zkušených profesionálů.

Tábor pro malé děti se proměnil v planetu Bimbuli, kterou obydleli malí SKŘÍTKOVÉ, o které se po celou dobu starali KRKOUNI (vedoucí v plyšových oblečcích). Každý oddíl si nakreslil svá trička v barvě oddílu a k tomu získal i skřítkovskou čepičku, opět v barvě svého oddílu. Dny ubíhaly jeden po druhém a poslední den se opět neobešel bez slziček dětí (vedoucí samozřejmě také tu slzičku utrousili, ale tak trochu to maskovali).

Na starší děti, vzhledem k jejich věku čekal poněkud náročnější program. Děti (celebrity) přijely na RADÍKOVSKÝ FILMOVÝ FESTIVAL v limuzíně. Zde na ně čekali pořadatelé s pozvánkou na slavnostní galavečer. Ani tady se nezapomínalo na běžné táborové činnosti, které byly obohaceny o natáčení reklam, jejichž zhlédnutí mělo velký úspěch. I tento běh velice rychle utekl a nadešel slavnostní GALAVEČER, na kterém byla všem celebritám předána soška OSKARA s velkou ovací. Dámy si pro tento účel ušily slavnostní róby a pánové si namalovali své originální kravaty. Díky skvělým vedoucím celý večer dostal punc opravdovosti. Nic netrvá věčně a i letošní tábory skončily. Mě nezbývá, než poděkovat všem dětem za účast. Byly jste úžasní kamarádi, co nezkazí žádnou legraci, zkrátka príma parta. Vedoucí tu nebudu jmenovat, protože jich bylo opravdu hodně. I letos se sešla parta nadšenců, kteří se dokázali, možná díky svému věku, vcítit do dětské duše. Dali do toho vše, někteří obětovali i svůj hlas a za to vše jim patří můj obdiv a poděkování, které patří i naši milé zdravotnici, všem kuchařkám i nočnímu hlídači, který nás uchránil před nočními nástrahami. Klobouk dolů, před Vámi všemi. Doufám, že se opět v příštím roce sejdeme. Tentokrát malé děti přivítá Hurvínek a starší partu James Bond, agent 007. Těšit se bude Jarka, ta nejpřísnější z celého tábora.

 

Na přelomu prázdnin a začátkem srpna proběhly dva běhy příměstských táborů, které jsou určeny pro věkovou kategorii 6 - 10 let. Celkem se jich zúčastnilo 70 dětí a pořádně jsme si to užili. Kromě výtvarných činností, společných sportovních aktivit a soutěží nás čekalo mnoho jiných aktivit a program byl nastavený tak, aby si v něm každé dítě mohlo najít to své.

Po pondělním seznamování a zdobení batůžků jsme odpoledne věnovali terčovému závodu v parku. Úterní dopoledne bylo věnováno jeden týden ukázkové lekci na střelnici, což byl zážitek nejen pro děti, ale i pro dospělé. Obrovský arzenál zbraní, kdy si děti mohly potěžkat a osahat kteroukoliv z nich a následně střelba ze vzduchovky jistě potěšila každého. Tímto bych chtěla poděkovat panu Vojtěchu Markovi za jeho čas a prostředky, které nám věnoval spolu se svou kolegyní a za bezproblémový průběh celé akce. Odpoledne jsme si odpočinuli v kině, které nám skvělým výběrem filmů zpříjemnil pan Milan Krotký.

Středu jsme strávili na celodenním výletě v Telči. V Panském dvoře jsme absolvovali hru Dračí strážci, jejíž část se odehrává v zámeckém podzemí. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o dracích a dokonce jsme si odnesli jeden exemplář jejich vejce. Z něho se nám vylíhlo dračí miminko. Důležité info pro všechny děti: během víkendu mu narostla křídla a v pondělí dráček odlétl za svými. Odpoledne jsme navštívili záchrannou stanici zvířat, kde se nám věnoval její provozovatel pan Dvořák. I jemu musím poděkovat za poutavé vyprávění nejen o zvířatech, ale také o kultuře Vikingů.

Čtvrtek je tradičně věnován odpolední diskotéce, která se uskutečňuje díky panu Lumíru Koutnému. Pan Koutný spolupracuje s DDM již 38 rokem a to vše jako dobrovolník. Za jeho aktivity bych mu na tomto místě chtěla poděkovat, protože soustavná dlouhodobá dobrovolná činnost s dětmi není v dnešní vůbec žádnou samozřejmostí. Lumíre, děkujeme. Po tanci následovalo opékání špekáčků. Bohužel nám nepřálo počasí - jeden den byly přeháňky a druhý tak foukalo, že jsme z bezpečnostních důvodů nechtěli oheň rozdělávat. Ale to nás nemohlo zastavit a špekáčky z trouby byly výborné. Ze čtvrtka na pátek si všechny děti mohly vyzkoušet, jaké to je, spát mimo vlastní pelíšky a bez rodičů. Všichni to zvládli na jedničku a už nás čekal jen závěrečný den.

V pátek přišlo velké finále v podobě hledání pokladu, které bylo úspěšné. A pak už jen závěrečný úklid, poslední společná vybíjená a hurá domů. Unavení, ale šťastní, že jsme to zvládli a odnášíme si spoustu nových dovedností, zkušeností a zážitků.

Co se týče stravy, stejně jako loni jsme využili pohostinnosti Hotelu Stadión, jehož provozovatelem je pan Pavel Janák. Opět jsme byli velice spokojeni jak s prostředím, tak s jídly, která neměla chybu. Děkujeme za vstřícnost a trpělivost, které se nám od majitele a personálu dostalo.

Počasí nám přálo, i to vedro jsme ustáli se ctí, nikomu se nic nestalo, užili jsme si spoustu zábavy, odnášíme si nepřeberné množství nového a už teď se těšíme na příští rok. Závěrem bych chtěla ještě poděkovat všem vedoucím, kteří byli skvělí, obětaví a bez nichž by se příměstský tábor nemohl uskutečnit. Dana, ta, co za to může.

ČERVEN 2018

DAČICKÝ DOMEČEK INFORMUJE

V neděli 13. 5. 2018 se dva naše aerobní kroužky zúčastnily akce pořádané v Katolickém domě ke Dni matek. Vystoupily Pomněnky se svou taneční skladbou Nevěsty a Sněženky se skladbou v mexickém rytmu s názvem Sombréro de baile. Děvčatům se před plným sálem podařilo podat vynikající výkon, za což si od organizátorů vysloužila balíček s pěknou odměnou.

Vzhledem k tomu, že v květnu skončila letošní činnost zájmových kroužků, je na místě poděkovat všem, kteří se na jejich chodu podíleli. Přestože to vypadá jako velká zábava, je za vedením kroužku schováno mnoho práce i mimo činnost v kroužku. A proto bychom chtěli poděkovat všem našim externistům za jejich vzornou práci, za jejich čas, který věnovali dětem a nasazení, se kterým svoje kroužky vedli.

Červen je pro nás každoročně dobou chystání táborové činnosti. Je potřeba zařídit vše od materiálních věcí po táborový program. A už teď se těšíme na Vaše děti, že se s nimi na táborech potkáme. Velkou odměnou pro nás je, že se děti za námi vrací. Létu zdar a držte nám palce, ať nám vyjde počasí.

A co Vám nabídneme v novém školním roce? Celou nabídku zájmových kroužků, jak pro děti, tak akce pro dospělé si můžete již v měsíci srpnu najít na našich webových stránkách: www.ddmjh.cz/dacice. Zápisy do jednotlivých kroužků budou probíhat v týdnu od 10. - 14. září a zde je stručný přehled.

TANEČNÍ KROUŽKY

        Mažoretky děti /4 - 6 let/

        Mažoretky kadetky /od 7 let/

        Mažoretky juniorky /od 10 let/

        Mažoretky seniorky /od 14 let/

        Mažoretky sóloformace

        Aerobní školička Pomněnky /4 - 5 let/

        Aerobik Sněženky /5 - 7 let/

        Aerobik Sedmikrásky /8 - 10 let/

        Aerobik Slunečnice / 11 let a výše/

HUDEBNÍ KROUŽKY

        Malé píšťalky /od 4 - 6 let/

        Kytara k táboráku / od 8 let/

SPORTOVNÍ KROUŽKY

        Míčové hry /od 6 let/

        Šachy /9 - 15 let/

        Rehabilitační a pohybová cvičení /8 - 12 let/

        Jumping /od 1. tříd/

VÝTVARNÉ A KERAMICKÉ KROUŽKY

        Výtvarná dílnička Barvička /od 5 - 6 let/

        Výtvarná dílnička Pastelka /od 7 - 9 let/

        Výtvarná dílnička Bublina /od 10 - 15 let/

        Keramika I. /od 5 - 6 let/

        Keramika II. /od 7 - 9 let/

        Keramika III. /od 9 - 15 let/

PŘÍRODOVĚDNÉ  KROUŽKY

        Zookroužek /od 6 let/

TECHNICKÉ KROUŽKY

        Fotografický kroužek /od 10 let/

        Mladý kutil s nádechem elektro /od 10 let/

RUKODĚLNÉ KROUŽKY

        Dívčí kadeřnický klub /od 10 let/

        Pedigová dílna /od 8 let/

KUCHAŘSKÉ KROUŽKY

        Prima vařečky /od 8 let/

        Cukrové panenky /od 7 let/

KROUŽKY PRO RODIČE S DĚTMI

        Pohybové a sportovní hrátky pro děti s rodiči

        Baby club Sluníčko

KVĚTEN 2018

DAČICKÝ DOMEČEK INFORMUJE

 

9. 5. 2018 oslava Dne matek v Baby Clubu

Ve středu 9. 5. 2018 od 9,00 do 11,00 hodin oslavíme v BABY CLUBU Den matek společným tvořením našich nejmenších špuntů s jejich maminkami.

 

19. 5. 2018 tanečně pohybová soutěž Roztančená kostka cukru

V sobotu 19. 5. 2018 proběhne již 3. ročník tanečně pohybové soutěže Roztančená kostka cukru ve sportovní hale v Dačicích. Je to takový malý svátek pro naše děti, které navštěvují aerobní kroužky, protože jde o soutěž, která je završení celoroční snahy a píle a sejdou se zde všechny naše skupiny.

Přijďte obdivovat choreografie, kostýmy, hudbu i šikovnost nejen našich dětí, ale i týmů, které se sjedou z celého blízkého i dalekého okolí. Slavnostní začátek v 10,00 hodin, vstupné dobrovolné.

 

Rozlučkové schůzky

Květen je měsíc, kterým končí pravidelná zájmová činnost všech kroužků. Je to období rozluček a zároveň plánování roku dalšího, aby se děti mohly těšit na příští rok.

Červen je určen pro plánování prázdninových aktivit – pobytových a příměstských táborů, které jsou nedílnou a velmi oblíbenou činností našeho Domečku. Již nyní musíme s lítostí říci všem, co se nestihli přihlásit, že oba dva běhy příměstský táborů a malý běh pobytového tábora na Dolním Radíkově jsou obsazeny. Šanci přihlásit se na tábor do Dolního Radíkova mají ještě děti ve věku od 10 let, na tomto běhu je několik míst volných. Jsme velmi rádi, že se dětem s námi líbí, což dokazují opakovanými návraty na tábory. Nutno říci, že nejde pouze o místní děti, ale sjíždí se k nám děti z celé republiky, za což jsme rádi.

 

OKÉNKO DO DAČICKÉHO DOMEČKU

Mažoretkové kroužky

Děvčata se do činnosti letos pořádně obula a ke klasickým tréninkům společných skupin a sóloformací si přidala ještě baletní a gymnastickou průpravu. Jejich píle začíná přinášet ovoce již na prvních soutěžích, kterých se zúčastnila.

Přelomový víkend mezi březnem a dubnem byl pro ně velice náročný. 31. 3. 2018 se se svými sestavami zúčastnila soutěže v 

DUBEN 2018

DAČICKÝ DOMEČEK INFORMUJE

 

23. 4. - 27. 4.  Týden otevřených dveří v DDM Antonínská 85/II.

V tomto týdnu budou dveře dačického Domečku otevřeny pro všechny, kteří mají zájem nahlédnout do činnosti jednotlivých zájmových kroužků. Jaké kroužky a v jakém čase můžete navštívit, najdete na našich webových stránkách: www.ddmjh.cz/dacice, v nabídce zájmových kroužků.

 

25. 4. Dílnička v Baby clubu.

Vedoucí Danča si  tentokrát pro ty nejmenší děti připravila dílničku na téma lampión. Hotové výtvory mohou ozdobit váš domov nebo prostory v našem Domečku. Přijít může každý, kdo si chce zpestřit dny na mateřské dovolené.

 

27. 4. Den Země u koní v Malém Pěčíně.

V tento den se můžete přidat k partě dětí ze Zookroužku a prožít s nimi krásné jarní odpoledne. S vedoucí tohoto kroužku se svezete vláčkem tam i zpět. Bližší informace  a časové údaje najdete na našich webových stánkách.

 

Okénko do našeho Domečku.

Zájmový kroužek Zookroužek navštěvují děti, které mají zájem o chov zvířátek a o přírodu. Chtějí se dozvědět něco nového a případně se inspirovat při výběru nového domácího mazlíčka. Děti se se svojí vedoucí Eliškou Fišarovou pilně starají o křečka, kterého si zakoupily společně s novou klíckou a také o dvě želvy, které již patří takříkajíc k našemu inventáři, a kterých se přes letní dny ujímá naše bývalá vedoucí zookroužku Barbora. Přes zimní měsíce se děti starají především o zvířátka v přírodě. Vyrábí různá krmítka, připravují lojové koule, chodí do přírody, vždy s nějakou dobrou mrkvičkou či jablíčkem. Je to skvělá parta, která se schází pravidelně každý pátek odpoledne. Jejich společné chvíle vám přinášíme alespoň prostřednictvím fotografií.                                 Vás Domeček.

 

BŘEZEN 2018

DAČICKÝ DOMEČEK INFORMUJE

28. 3. 2018 od 9,00 do 11,00 hodin je pro děti s rodiči připravena Velikonoční dílna v BABY CLUBU. Budeme vyrábět výzdobu na nejkrásnější svátky jara. Na všechny se těší Danča.

29. 3. 2018 jsme od 10,00 do 12,00 hodin připravili Velikonoční výtvarnou dílnu v DDM. Budeme tvořit dekorace a dárečky z různých materiálů s využitím zajímavých výtvarných technik. S sebou si vezměte pouze jarní náladu, to ostatní připraví Jája.

Ani letos nemůžeme vynechat tradiční Velikonoční hrkání s babi Lenkou. Začínáme ve čtvrtek 29. 3. 2018 v 7,00 hodin v ulici U Stadionu, dále pokračujeme ve čtvrtek ve 12,00 hodin a v 18,00 hodin. V pátek 30. 3. 2018 se pak sejdeme v časech 7,00 hod., 12,00 hod., 15,00 hod. a 18,00 hod. V sobotu 31. 3. 2018 budeme začínat opět v 7,00 hodin a po odhrkání bude dle domluvy následovat vybírání výslužky.

OKÉNKO DO DAČICKÉHO DOMEČKU

Tento rok slaví DDM Jindřichův Hradec, jehož součástí jsme i my v Dačicích, 50 let svého založení. Jako poděkování uspořádali naši spolupracovníci v nádherném divadelním sále v budově DDM J. Hradec ples na téma hippie pro všechny, kteří se podílejí na chodu DDM. Akce se opravdu vydařila. Atmosféra byla domácí, hudba hrála skvěle, k dispozici byl fotokoutek, kde jsme se mohli nechat zvěčnit profesionálním fotografem, všichni dodrželi dress code a přišli v modelech květinových dětí. Opět se potvrdilo, že lidé, kteří pracují s dětmi, mají velice blízko k jejich světu a nezkazí žádnou legraci. Pobavili jsme se, načerpali energii do další práce a již nyní se těšíme na příští rok.

Na tomto místě bychom Vám chtěli popřát krásné Velikonoce a brzký příchod jara, na který se již jistě všichni těšíme.

                                                                                                                      Váš DOMEČEK

ÚNOR 2018

DAČICKÝ DOMEČEK INFORMUJE

3. 2. 2018 od 15,00 hodin ve spolupráci s kulturním domem Beseda pořádáme dětský karneval. Přijďte prožít maškarní rej spojený se soutěžemi a zábavou. Na každé dítě čeká odměna.

7. 2. 2018 od 9,00 do 11,00 hodin proběhne maškarní karneval pro nejmenší děti a jejich rodiče v BABY CLUBU. Do kostýmu se oblékne i vedoucí BABY CLUBU Danča.

15. 2. 2018 od 9,00 do 11,00 hodin si mohou přijít prázdninové dopoledne zkrátit všechny děti, které mají rády deskové hry. Není důležité vyhrát, ale zahrát si. Těší se na vás Danča.

16. 2. 2018 od 16,00 hodin v DDM připravila Jája keramickou dílnu pro dospělé. Jako inspiraci si vzala blížící se jaro. Cena kurzu je 150,- Kč a je nutno se předem do 13. 2. 2018 přihlásit na tel. 723 788 736.

16. 2. 2018 od 16,00 hodin proběhne v DDM jarní pedigová dílna pro dospělé. Kurz je vhodný i pro začátečníky. Na programu je pletení košíků s pevným dnem. Cena kurzu je 150,- Kč a i na tento kurz je potřeba se předem přihlásit do 13. 2. 2018 na tel. 724 078 677. Na šikovné ruce se těší Danča.

Valentýnské odpoledne 14. 2. 2018 od 16,00 do 18,00 hodin můžete strávit odpoledne na Zimních toulkách s fotoaparátem. S sebou si vezměte jakýkoliv fotoaparát a vhodné oblečení a obutí. O své odborné znalosti se s vámi podělí Markéta Havlíková.

Od 22. 2. 2018 od 17,00 hodin se v DDM opět rozjíždí tolik oblíbené Kurzy háčkování s Lenkou. Zájemci se mohou přihlašovat na telefonu 723 788 736.

 

KURZ ANGLIČTINY PRO SENIORY S VNOUČATY

Již po několikáté nabízíme Kurz angličtiny pro prarodiče s vnoučaty. Jedná se o akci, kdy na lekce dochází babička nebo dědeček se svými vnoučaty a zábavnou formou se učí základům angličtiny. Je to výborná příležitost pro obě strany strávit společně více času, pobavit se a ještě se něco naučit. Nikdo nemusí mít obavy, že by výuku nezvládl, vše je přizpůsobeno aktuálním stavu účastníků. Kurz proběhne v 10 lekcích a trvání jedné lekce je 60 minut. Termín bude upřesněn podle možností přihlášených zájemců. Kurz je pro účastníky nabízen zdarma a je hrazen z prostředků Jihočeského kraje.

Na kurz se můžete hlásit do 24. 2. 2018 na tel. číslech 723 788 736 a 724 078 677.  

 

POBYTOVÉ A PŘÍMĚSTSKÉ NÁBORY NA LÉTO 2018

I v letošním roce jsme pro všechny děti připravili nabídku letních pobytových a příměstských táborů.

Pobytové tábory proběhnou na naší Turistické základně v Dolním Radíkově. První běh se uskuteční v termínu 9. – 13. 7. 2018 a je určen pro děti od 6 do 10 let. Letošním tématem je „Bimbule-planeta kouzel“. Druhý běh, který je určen pro děti ve věku 10 – 15 let a proběhne v termínu 14. – 23. 7. 2018. Děti se mohou těšit na  „Radíkovský filmový festival“. Oba pobytové tábory běží pod taktovkou Jarky Bačákové, tel. 723 788 736.

Příměstské tábory, které probíhají v prostorách DDM Dačice a okolí, proběhnou v těchto termínech: 1.běh od 30. 7. – 3. 8. 2018 a jeho tématem jsou „Večerníčkova dobrodružství“. 2.běh je naplánován od 6. 8. – 10. 8. 2018 pod názvem „Mladý táborník“. O průběh příměstských táborů se stará Dana Syrovátková, tel. 724 078 677.

Bližší info ohledně táborů najdete na našich stránkách www.ddmjh.cz , pobočka Dačice, sekce tábory.

 

OKÉNKO DO DAČICKÉHO DOMEČKU

V letošním roce jsme otevřeli nový kroužek pod názvem Dívčí a kadeřnický klub. Podařilo se nám získat jako vedoucí Terezu Burešovou, která je profesí kadeřnice. Do činnosti se vrhla s velkou vervou a se svými děvčaty hned od první schůzky navázala velmi dobrý vztah. Věnují se nejen kadeřnickým dovednostem, ale také základům líčení, péči o pleť, vyrábí vlasové a módní doplňky a domácí kosmetiku.

14. 1. 2018 uspořádala děvčata s Terkou Workshop plesových účesů. Každý zájemce měl možnost přijít, nechat se učesat na slavnostní příležitost a naučit se jednoduchý účes, který zvládne i doma. Děvčata se moc snažila a výsledné dílo stálo za to.

                                                                                                          Váš Domeček

LEDEN 2018

 

DAČICKÝ DOMEČEK INFORMUJE

 

V novém roce bychom vám chtěli nabízet další zajímavé akce, pořádané ve

spolupráci s našimi externími pracovníky. Stačí každý měsíc otevřít tento zpravodaj, nebo si nás vyhledat na webových stránkách: www.ddmjh.cz/dacice, kde můžete mimo nabízených akcí shlédnout ve fotogalerii prezentaci z jednotlivých akcí.

Pro leden jsme si pro Vás připravili:

10. 1. 2018 Workshop plesových účesů - od 15:00 - 17:00 hodin v DDM.

Plesová sezóna je v plném proudu a právě pro ty z vás, které hledají vhodný účes pro společenské příležitosti je tu naše Terezka Burešová.

Terezka vede zájmový kroužek DÍVČÍ KLUB a se svým týmem mladých slečen nejenže vymýšlí a zkouší nové účesy, ale svoji činnost obohacují i o výrobu šperků, diářů a všeho potřebného pro mladé slečny. Fotografie z jejich činnosti najdete také na našich stránkách.

10. 1. 2018 Karnevalové tvoření v baby clubu - od 9:00 - 11:00 hodin v DDM.

Je tady období karnevalových radovánek a nejen malé děti se touží skrýt za maskou třeba svého oblíbeného zvířátka, či pohádkové bytosti. Přijďte si se svými ratolestmi vyrobit karnevalové masky, klobouky a kdo ví, třeba i …

Přivítá vás opět Dana Syrovátková, která neponechá nic náhodě a pečlivě se na každou akci v baby clubu připravuje. Že je to naše sluníčko, svědčí i fakt, že dětem z baby clubu pod vánoční stromeček ušila látková sluníčka a vyrobila knížečky říkanek. Co nejvíce může potěšit, než vlastnoručně vyrobený a s láskou darovaný dáreček. Danuško, děkujeme.

 

3. 2. 2018  KARNEVAL - pořádaný DDM ve spolupráci s kulturním domem Beseda. Doufáme, že nenecháte svoji karnevalovou masku v šuplíku a zavítáte do kulturního domu Beseda, kde nás bude čekat spousta překvapení, zážitků a tance. Těšit se na vás bude dačický Domeček, pracovníci kulturního domu a hosté.

 

7. 2. 2018 Karneval v Baby clubu - od 9:00 - 11:00 hodin v DDM. Bližší informace o této akci vám přineseme v příštím čísle zpravodaje.

 

Vánoční okénko do Domečku:

Ve středu 6. 12. zavítal do Baby clubu Mikuláš se svou družinou. Co následovalo jistě každý z vás tuší a se svými dětmi prožil. Děti za pomoci maminek řekly krátkou básničku a za odměnu si každý mohl jít pro svůj balíček sladkostí. Věřte nebo ne, nebyla uroněna ani jedna slzička, ba právě naopak. Děti se s Mikulášem a jeho pomocníky pěkně rozdováděly a některé z nich se k nim dokonce tulily.

Vše proběhlo v poklidu a to právě díky našim mladým pomocníkům Kristýně Skůpové a Aničce Zázvorkové, kterým moc děkujeme.

 

Celý prosinec se nesl pro děti z výtvarných a keramických kroužků v duchu andělů a vánočních dekorací. Nabízíme malou prezentaci, více na našich webových stránkách.

                                                                                                          Váš Domeček.

PROSINEC 2017

Předvánoční Domeček - přijďte mezi nás.

Předvánoční akce pro děti:

6. 12. 2017 od 9,00 do 11,00 hodin přivítáme v Baby clubu Mikuláše se svým doprovodem. Ukáže se, jak jsme byli celý rok hodní a co nám anděl nadělí. Aby se děti nebály, je tady Danča, která zkrotí čertovskou návštěvu.

14. 12. 2017 od 16,30 hodin proběhne předvánoční dýchánek. Přijďte do Domečku zažít nefalšovanou vánoční atmosféru. Ta zahrnuje výtvarnou dílnu, zpěv koled, popíjení dětského punče a vánočního čaje a v neposední řadě hřejivé prostředí našeho Domečku, o které se postarají Jája s Dančou.

15. 12. 2017 od 15,00 do 16,30 hodin zveme všechny na výrobu lojových koulí s dětmi ze zookroužku, které následně rozvěsíme jako zimní krmení pro ptáčky v okolí DDM. Těší se na Vás Eliška Fišarová.

20. 12. 2017 od 9,00 do 11,00 hodin přijde do Baby clubu Ježíšek. Na děti čekají dárečky pod stromečkem, na rodiče pak vánoční posezení s čajem a cukrovím. Na rozzářená očka dětí se už teď nemůže dočkat Danča.

Okénko do našeho Domečku. 

První listopadová sobota nebyla pro děti z aerobních kroužků odpočinková. Ve sportovní hale jsme přivítali skupinu Lena teamu Lenky Průchové, se kterou již několik let spolupracujeme. Přijeli se s námi podělit o své zkušenosti a předat rady ohledně tréninků, tvorby choreografií a nácviku společných skladeb.

Pro některé z děvčat to bylo již druhé setkání s těmito lektorkami a hodnotila ho opět jako velmi přínosné. Přestože byl workshop náročný zejména na tělesnou průpravu, odnesli jsme si mnoho cenných poznatků a rad, které nás posunou při naší činnosti dopředu. Toto setkání je základem pro zlepšování celého kolektivu a dává nám šance na lepší umístění v soutěžích.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat Lence Průchové a jejímu týmu, že si ve svém programu našli čas, přestože sami trénují nové soutěžní skladby a věříme, že naše spolupráce bude pokračovat i nadále.

 Mladý kutil

V letošním roce jsme otevřeli nový kroužek Mladý kutil s nádechem elektra. Vedení se ujal Jiří Albrecht. Velmi mile nás překvapil zájem ze strany dětí o tuto aktivitu. Náplní činnosti tohoto kroužku jsou drobné domácí práce, výroba praktických věcí ze dřeva a jiných materiálů, práce s elektro stavebnicemi a další „chlapské“ činnosti.

Děti v kroužku též dělají drobné opravy na našem Domečku, což je velká pomoc pro naše dočasné útočiště. Zkrátka a dobře - chlapská ruka se na baráku vždycky hodí.

 

PŘÁNÍ A PODĚKOVÁNÍ

Přestože bilancování patří spíše na konec roku, my máme prostor tady a teď poděkovat všem našim dětem, externím pracovníkům, rodičům, sponzorům a partnerům, bez kterých by chod našeho Domečku nebyl myslitelný.

Dětem za to, že jsou šikovné, tvořivé, zručné, energické, přátelské, kreativní a ochotné zvednout se od televizí, mobilů a tabletů a přijít za námi. Externím pracovníkům za jejich čas, trpělivost, nápady, rady a nasazení při vedení jednotlivých kroužků. Rodičům za podporu svých dětí, čímž jim dávají možnost trávit volný čas smysluplně. Sponzorům za jejich finanční i materiální dary, bez kterých by bylo těžké některé akce zorganizovat. A na závěr všem našim partnerům, ať známým nebo bezejmenným, kteří jsou ochotni věnovat dětem a nám kus sebe – čas, materiál, finance, nápady, pomoc… Vám všem patří náš velký dík.

Přejeme, ať se Vám daří, ať jste zdraví, šťastní, užíváte si přítomnosti se svými blízkými, ať dokážete zpomalit v této hektické době a naučíte se rozlišovat důležité věci od těch nepodstatných.

A kdyby Vám zbyl nějaký volný čas, stavte se u nás v Domečku. Protože Domeček je tu pro Vás.

 

                                                                     Za Domeček Jarka Bačáková a Dana Syrovátková.

ŘÍJEN 2017

DAČICKÝ DOMEČEK JE TU PRO VÁS

Doba prázdninového lenošení je nenávratně pryč a nás čeká nový školní rok, a proto není čas otálet. Pro letošní rok jsme nachystali spoustu novinek, a již od 2. října se kroužky rozběhnou naplno v rekonstruovaných prostorách v Nemocnici Dačice v areálu bývalé Domovinky. Ještě v průběhu měsíce října se děti mohou přihlašovat. Celou nabídku najdete na našich stránkách www.ddmjh.cz. Jsme velmi rádi, že si děti našly cestu do našich „nových“ prostor. Zároveň chceme poděkovat veřejnosti za jejich podporu a pochvalu za výzdobu našeho Domečku. Je to pro nás velká vzpruha pro naši další činnost.

 

Podzimní dílna v BABY CLUBU

Ve středu 18.10. 2017 od 9,00 do 11,00 hodin se v Baby clubu uskuteční dílna na téma Podzimní lucernička. Pomocí přírodnin si vyrobíme vkusnou dekoraci, kterou si budete moci ozdobit domácí interiér, popř. venkovní prostory – balkon, zahradu, pergolu… Vaše děti vám jistě rády pomohou a odměnou vám bude společné dílo. Těší se na Vás Dana Syrovátková.

 

Podzimníčkova dílna pro děti

Ve čtvrtek 26.10. 2017 můžou děti strávit prázdninové dopoledne u nás v Domečku na Podzimníčkově dílně. Budou se vyrábět dekorace s využitím přírodnin, které si děti odnesou domů. Akce se koná od 9,00 do 11,00 hodin v DDM Dačice (areál nemocnice). Akci připravuje Jarka Bačáková.

                                                                                                                      Váš Domeček

 

 

SRPEN 2017

DAČICKÝ DOMEČEK – OHLÉDNUTÍ SE ZA LETNÍ ČINNOSTÍ

 

Dům dětí a mládeže každoročně nabízí dětem jak pobytové, tak příměstské letní tábory.  Na 180 dětí tak mohlo prožít část prázdnin s bezva partou vedoucích, zažít spoustu her, překvapení a také navázat nová přátelství s ostatními dětmi.

Dětský letní tábor v Dolním Radíkově pro začínající malé táborníky řídil Mach a Šebestová, známé to postavičky z dětského seriálu. Snad díky kouzelnému sluchátku se všem dařilo, sluníčko hřálo a závěrečné loučení nebylo ani tento rok snadné. Děti odjížděly domů plné emocí a slibů, že se zde opět za rok uvidíme.

Hned po týdnu jsme se zde sešli se starší partou dětí. Tentokrát v područí bláznivého vědce a jeho vynálezu strojem času. Každý den probíhal v jiné době a tak se děti mohly stát například vojáky, indiány, zažít dobu ledovou, prožít den s domorodci, zatančit si na velkém bále, nocovat mimo tábor, zastřílet si z různých typů zbraní nebo zažít nejedno noční dobrodružství. Pouhá slova nemohou zprostředkovat náladu ani atmosféru, kterou jsme zde mohli všichni společně sdílet. Bezvadná parta mladých vedoucích opět dokázala v dětech probudit radost ze hry, odhodlání, mnohdy i zažehnat bolístka na duši nebo se poprat s bojácností. Všech třicet dobrovolníků, kteří se podíleli na zdárném průběhu malého i velkého běhu, zde nebudu vypisovat. Zůstali v srdcích dětí, a o tom by to mělo být. Velká úcta patří oběma partám kuchyně, která to neměla mnohdy s rozmlsanými dětmi jednoduché. Děkuji zdravotním sestrám, které bohudík neměly v tom letošním roce moc bolístek k ošetření. Díky nočnímu hlídači, který nás po celé noci nebojácně hlídal. A Vám, moji milí oddíloví vedoucí a instruktoři, děkuji za podporu, kterou jsem po letošním náročném stěhování našeho domečku ve vás našla. A poslední poděkování patří bezesporu dětem, které byly super a nabily nás spoustou energie.

Pro děti, které si ještě netroufají na pobytové tábory, jsme tyto prázdniny připravili dva běhy táborů příměstských. Na děti čekal opravdu pestrý program. Společné hry, výtvarné činnosti, návštěva kouzelníka, celodenní výlet do Telče, filmové přestavení v kině, ukázka výcviku psů, opékání buřtů, diskotéka, hledání pokladu a mnoho dalšího. Ti odvážní mohli jednu noc strávit v DDM a čekala na ně i stezka odvahy.

Na tomto místě bych chtěla poděkovat vedoucím, kteří se podíleli na bezproblémovém chodu obou běhů, Jaroslavu Němcovi za kouzelnické vystoupení, Lumíru Koutnému za uspořádání diskotéky, dačickým kynologům za ukázku výcviku psů, 3D kinu v Dačicích za výborný výběr filmů i vše ostatním, kteří přispěli k zajímavému programu našich táborů.

Podařilo se nám získat sponzory – Lesy ČR, Tomáš Šulista (firma Würth), pořadatelé Rockfestu, kterým děkujeme za věcné dary pro děti. Speciální poděkování patří Pavlu Janákovi, který nám v Hotelu Stadion vytvořil vhodné prostředí pro stravování dětí, a jeho kuchyně byla opravdu výborná. Jako třešničku na dortu dětem věnoval zmrzlinu, což všechny potěšilo.

Co říci závěrem? Počasí nám přálo, děti byly skvělé, program nabitý. Pokud to Vaše děti letos nestihly, nezoufejte, příští rok do toho jdeme znovu.

Bližší info o proběhlých táborech včetně fotogalerie najdete na našich stránkách www.ddmjh.cz .

Již nyní připravujeme nabídku kroužků na příští školní rok 2017/2018. Zápisy proběhnou v termínu 6. – 8. 9. 2017. Kompletní nabídka bude zveřejněná na našich webových stránkách www.ddmjh.cz a zároveň ji děti přinesou první školní den domů. Věříme, že si z naší pestré palety kroužků vyberete a již teď se na vaše děti těší Jaromíra Bačáková, Dana Syrovátková a naši externisté z DDM Dačice.

 

 

ČERVEN 2017

DAČICKÝ DOMEČEK INFORMUJE

Od měsíce července nás najdete na nové adrese

Nemocnice 85/II, v areálu bývalé Domovinky.

 

Naše prázdninová činnost se zaměří na dva dětské příměstské tábory, které budou probíhat již na novém pracovišti a dva pobytové letní tábory na TZ v Dolním Radíkově. Dovolujeme si pozvat veřejnost na naši turistickou základnu v Dolním Radíkově na den otevřených dveří, který proběhne v rámci návštěv pro rodiče v neděli 30. 7. od 16:00 – 18:00 hodin.

Od 28. srpna budeme již v Domečku přístupni veřejnosti a do oběhu se dostanou naše nabídky zájmových kroužků, které jsou obohaceny o nové kroužky. Zápisy proběhnou ve dnech 6. – 8. září. Podrobnější nabídku zveřejníme v průběhu měsíce srpna na našich webových stránkách: www.ddmjh/dacice. Nabídky poputují také k dětem do škol, školek a umístěny budou také ve vitrínce naproti Besedě. Doufáme, že si ze široké škály činností najdete tu svou. V září se na vás budeme opět těšit.

Na tomto místě bychom chtěli poděkovat našim vedoucím zájmových kroužků, kteří během školního roku věnovali dětem svůj čas a zkušenosti. Každý, kdo s dětmi pracuje, či pracoval, ví, že je to práce krásná, ale mnohdy náročná. O to více si našich externích pracovníků ceníme a jsme rádi, že nám zůstávají věrni. Děkujeme.

 

NABÍDKA ZÁJMOVÝCH KROUŽKŮ DOMEČKU

PRO ŠKOLNÍ ROK 2017 – 2018

 

TANEČNÍ KROUŽKY

 

v Aerobní školička Pomněnky /4 – 6 let/

v Aerobik Sněženky /5 – 7 let/

v Aerobik Sedmikrásky /8 – 10 let/

v Aerobik Slunečnice / 11 – 15 let/

v Mažoretky kadetky

v Mažoretky juniorky

v Mažoretky seniorky

v Mažoretky sóloformace

v Flamenko /6 – 10 let/

v Africké a indické tance – Novinka!

v Říkanky s pohybem /5 – 8 let/ Novinka!

 

SPORTOVNÍ KROUŽKY

v Míčové hry I.  /5 – 7 let/

v Míčové hry II. /8 – 13 let/

v Šachový kroužek /9 – 15 let/ Novinka!

v Rehabilitační cvičení s Dančou /7 – 15 let/ Novinka!

v Trampolínky pro malé i velké. Novinka!

v Pohybové hrátky pro děti s rodiči – Novinka! 

HUDEBNÍ KROUŽKY

v Kytara k táboráku

v Malé píšťalky

 

VÝTVARNÉ A KERAMICKÉ KROUŽKY

v Výtvarná dílnička Pastelka /5 – 7 let/

v Výtvarná dílna Bublina /8 – 15 let/

v Keramická dílnička /5 – 7 let/

v Keramická dílna /8 – 15 let/

 

KUCHAŘSKÉ UMĚNÍ

v Prima vařečky – vaření, pečení, … /10 – 15 let/ Novinka!

v Cukrové panenky – pečení sladkostí, … /8 – 15 let/

 

RUKODĚLNÉ KROUŽKY

v Pedigová dílna Košíček /8 – 15 let/

v Dívčí kadeřnický klub – česání, parádění, … /10 -15 let/ Novinka!

v Papírový modelář /8 – 10 let/ Novinka!

 

TECHNICKÉ KROUŽKY

v Fotografický kroužek

v Mladý kutil (s nádechem elektro) / 10 – 14 let/

 

PŘÍRODOVĚDNÉ KROUŽKY

v Zookroužek s Eliškou

 

BABY CLUB SLUNÍČKO I. A II. – děťátka s rodiči

 

 

Během školního roku budeme myslet i na dospělé,

pro které chystáme kurzy:

 

v Výtvarné – keramika, pedik, …

v Pohybové – jumping, africké tance, …

 

OKÉNKO DO DOMEČKU:

Zájmové kroužky mažoretek se po úspěšných kvalifikačních kolech zúčastnily finále MĆR velkých skupin v Praze a finále MČR v disciplínách sóloformace, velké formace classic a velké formace děti v Brně. A opět do Dačic putovaly tituly I. a II. vicemistrů České republiky v kategoriích velké skupiny baton, classic baton, miniformace baton a minimix baton. I naše nejmenší holčičky v přípravce se v konkurenci z celé České republiky neztratily a z Brna si odvezly krásné bronzové medaile a titul II. vicemistryň ČR. Sezóna však ještě nekončí. Na základě dosažených výsledků bylo 13 soutěžních choreografií nominováno českou asociací MAC k reprezentaci České republiky na Mistrovství Evropy v italské Giulianově.

Doufáme, že město Dačice, Jihočeský kraj a Českou republiku budeme reprezentovat se ctí. (Tento článek poskytla Zimmelová Bára).

 

Starší děti z aerobních kroužků opět ukončily svoji činnost na aerobním soustředění v Dolním Radíkově. Všechny si to užily, jak se patří. Sluníčko celý víkend hřálo a mezi děvčaty panovala veselá nálada. A že jsme jenom nelenošily, se můžete přesvědčit v naší vitrínce na náměstí, naproti Besedě. Všem našim dětem, rodičům a příznivcům přejeme léto plné sluníčka a dobré nálady.

                                                                                                          Váš Domeček

 

KVĚTEN 2017

DAČICKÝ DOMEČEK JE TU PRO VÁS

Soutěž aerobiku v Třebíči

6.5. 2017 se tři skupiny aerobiku zúčastní 12. ročníku celostátní taneční soutěže M-STYLE DANCE v Třebíči. Začátek soutěže je v 10,00 hodin ve Sportovní hale Spartak v Třebíči. Přijeďte podpořit naše soutěžící.

Den matek v Baby clubu

9.5. 2017 oslavíme Den matek v Baby clubu s našimi nejmenšími. Přijít může každý, kdo rád tvoří, cvičí a hraje si. Akce probíhá od 9,00 do 11,00 hodin v DDM Za Lávkami. Program připraví vedoucí Baby clubu Gábina Petráková.

Dopravní soutěž mladých cyklistů

11.5. 2017 proběhne oblastí kolo soutěže BESIPU, které pořádáme tradičně s Městem Dačice. Soutěž se uskuteční od 8,00 hodin v prostorách před DDM Za Lávkami.

Aerobní soutěž Roztančená kostka cukru

13.5. 2017 proběhne 2. ročník tanečně pohybové soutěže Roztančená kostka cukru. Začátek soutěže je v 10,00 hodin v Městské sportovní hale v Dačicích. Této soutěže se zúčastní školní kroužky, amatérské taneční skupiny, taneční soubory, týmy, kluby a domy dětí a mládeže. Přijďte zhlédnout rozmanité kostýmy a nápadité choreografie.

Dramaticko výtvarné odpoledne

16.5. 2017 pro vás připravily výtvarné kroužky Domu dětí a mládeže dramaticko výtvarné odpoledne. Užijete si tvoření a děti z kroužku Bublina nacvičily divadlo, které vás zaručeně pobaví.  Akce začíná v 15,00 do 17,00 hodin pod vedením Jarky Bačákové v DDM Za Lávkami.

Zábavné odpoledne s babi Lenkou

25.5. 2017 od 14,00 do 17,00 hodin proběhne zábavné odpoledne s babi Lenkou. Děti se poučí, pobaví a zasoutěží si. Srdečně vás do DDM Za Lávkami zve Lenka Tříletá, vedoucí kroužku Cukrových panenek.

Rozlučkové soustředění aerobiku na Radíkově

26. – 28.5. 2017 se kroužky aerobiku tradičně rozloučí víkendovým pobytem na Radíkově. Jarní soustředění se nese v duchu zábavy a odpočinku, protože soutěžní sezóna je již za námi a děvčata si mohou oddechnout.

Rozlučkový den s Baby clubem

30.5. 2017 se uskuteční výlet, kterým se rozloučíme s Baby clubem. Bližší informace získáte od  vedoucí kroužku Gábiny Petrákové na telefonu 774 801 980 nebo na našich internetových strákách www.ddmjh.cz.

Soutěžní sezóna mažoretek

7.5. 2017 od 14,00 hodin proběhne přehlídkové vystoupení mažoretek v areálu zámeckého parku. Jako vždy se představí všechny skupiny, vystoupí také sóloformace. Hudební doprovod zajistí Dechový orchestr ZUŠ Dačice.

Soutěžní vystoupení:

13. – 14.5. 2017 Mistrovství Čech v Trutnově.

20.5. 2017 Mistrovství ČR skupin v Praze

27. – 28.5. 2017 Mistrovství ČR sóloformací v Brně

Přejeme mnoho úspěchů a držíme palce.

OKÉNKO DO DDM

Úspěch mažoretek v Příbrami

V základním kole MČR mažoretek v Příbrami startovaly dačické mažoretky s 30 choreografiemi. 22 z nich se umístilo na stupních vítězů. Získaly 12x zlato, 6x stříbro a 5x bronz. Celkem do Dačic putovalo 161 medailí, a to 99 zlatých, 56 stříbrných a 6 bronzových. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci DDM.

Úspěšná reprezentace aerobních kroužků na Přibyslavském pantoflíčku

1.4. 2017 jsme se poprvé v této sezóně zúčastnili soutěže v aerobiku. Vystoupily tři skupiny a všechny se umístily „na bedně“. Skupina Sněženky II se svojí skladbou Ferda Mravenec obsadila 3. místo, skupina Sedmikrásek se skladbou Námořníci 2. místo a taktéž nejstarší skupina Slunečnic se skladbou Veselé Římanky získala 2. místo.

                                                                                                                      Váš Domeček

DUBEN 2017

Velikonoční dílna v Baby clubu

V úterý 11.4. 2017 od 9,00 do 11,00 hodin bude výtvarná činnost v Baby clubu zaměřena na velikonoční tvoření maminek s dětmi.  Baby club vede Gábina Petráková.

 

Velikonoční hrkání v Dačicích

Letos připadly Velikonoce na duben a již tradičně nahradí děti hrkáním zvony, které odlétají do Říma. Poprvé se sejdou ve čtvrtek 13.4. 2017 v 7,00 hodin v ulici U Stadionu. Termíny dalších hrkání jsou ve čtvrtek 13.4. 2017 ve 12,00 a v 18,00 hodin, v pátek 14.4. 2017 v 7,00, 12,00, 15,00 a v 18,00 hodin a v sobotu v 7,00 hodin. Na děti se těší Lenka Tříletá.

 

Otevřená velikonoční dílna pro veřejnost

Ve čtvrtek 13.4. 2017 od 9,00 do 11,00 hodin se koná v Domečku otevřená velikonoční dílna pro veřejnost. Vyrobíme dekorace z březového proutí. Akce je nabízena zdarma.

 

Aerobní soutěže

V dubnu se děvčata z aerobiku zúčastní dvou soutěží. 1.4. 2017 proběhne soutěž Přibyslavský pantoflíček v Přibyslavi. 22.4. 2017 se zúčastníme soutěže v pódiových skladbách, kterou pořádá LENA TEAM v Jindřichově Hradci. Na obě soutěže jste srdečně zváni.

 

Mažoretkové soutěže

Také mažoretky začínají své soutěžní tažení. 9.4. 2017 jedou do Příbrami na region cup. Kromě toho absolvují vystoupení na různých akcích v regionu. Přejeme jim, aby tento rok byl stejně úspěšný jako ten loňský, který nastavil vysokou laťku.

 

Informace k letním táborům

Vzhledem k množícím se dotazům rodičů stran táborů bychom vás chtěli informovat o aktuální situaci. Přestože se budeme muset přestěhovat do náhradních prostor, nebude to mít vliv na chod příměstských táborů. O vývoji situace budeme rodiče včas informovat.

 

OKÉNKO DO NAŠEHO DOMEČKU

Fotografický kroužek

V letošním roce se nám podařilo získat novou externí pracovnici Markétu Havlíkovou, která se ujala vedení fotografického kroužku. Přestože se tato nabídka objevila poprvé, zájem o tento kroužek byl velký. Děti se v něm věnují fotografování v interiéru i v přírodě, učí se o základech focení, správném nasvícení a následně upravují fotografie v počítačovém programu. Ukázky jejich tvorby lze shlédnout na našich internetových stránkách www.ddmjh.cz. Touto cestou bychom chtěli Markétě poděkovat za to, že je ochotna se ve svém volném čase věnovat dětem a podělit se s nimi o své zkušenosti.

 

Míčové hry

Dalším novým kroužkem, který jsme v tomto roce nabídli, jsou míčové hry. Pro velký zájem se děti rozdělily do dvou skupin podle věku. Děti se v tomto kroužku zábavnou formou učí pracovat s míčem, osvojují si základy basketbalu, střílí na koš a hrají různé kolektivní hry. Vedoucím tohoto kroužku je Slavomír Němček. I jemu bychom chtěli touto cestou poděkovat za jeho čas a práci.

 

Flamenko

Pro děvčata, která ráda tancují, se nám podařilo sehnat lektorku flamenka Lucii Bartlovou. Dívky si postupně osvojují základy tohoto tance, učí se jednotlivé kroky a nacvičují společnou choreografii. Součástí tance jsou i nádherné kostýmy, které mají svůj podíl na oblíbenosti tohoto tance. I Lucie je naší externistkou a výuce se věnuje ve svém volném čase, za což jsme rádi a děkujeme. 

ÚNOR 2017

Jarní výstava v muzeu

Od 19.3. do 17.4. 2017 proběhne jarní výstava v Městském muzeu a galerii v Dačicích. Děti, které navštěvují výtvarný a keramický kroužek a kroužek pedigu, budou mít již tradičně možnosti předvést svou kreativitu a prezentovat svá díla na této výstavě. 

 

Jarní dovednostní míčové hry

20.3. 2017 budou mít všechny děti možnost navštívit míčové hry a seznámit se s tímto zájmovým kroužkem na vlastní kůži. V době od 15,30 do 17,00 hodin v městské sportovní hale se na ně bude těšit Slavomír Němček. Děti si vyzkouší různé míčové dovednosti a protáhnou si celé tělo.

 

Jarní focení pro děti

23.3. 2017 nabízíme Jarní focení pro veřejnost. S sebou si vezměte jakýkoliv fotoaparát a vhodné oblečení a obutí. Sraz v 16,00 hodin v Domečku (Za Lávkami), předpokládaný konec akce v 18,00 hodin. O své odborné znalosti s podělí Markéta Havlíková. Při nepříznivém počasí se akce nekoná!

 

Keramická dílna pro děti

27.3. 2017 od 15,30 do 17,00 hodin mohou přijít všechny děti do keramické dílny v Domečku. Tentokrát není téma dané, každý bude moci tvořit dle vlastní fantazie, to vše pod dohledem Jarky Bačákové.

 

Čtenářsko výtvarná dílna

V knihách najdeš vše, proto neváhej a přijď nás navštívit 31.3. 2017 od 15,00 do 16,30 hodin do Domečku (Za Lávkami) na úvodní lekci čtenářského setkání. Povíš nám o svých oblíbených knihách, příbězích či autorech a na oplátku si odneseš několik tipů na čtení kvalitních knih. Svoji oblíbenou knihu vezmi s sebou. Nezapomeň, že čas vložený do čtení knih se ti vrátí zpět ;). Na konci dílny si každý vyrobí pěknou záložku. Průvodcem světem knih bude Ondřej Dokulil.

Pro děti mezi 8-11 rokem, tedy 3.-5. třída.

 

NABÍDKA LETNÍCH PŘÍMĚSTSKÝCH A POBYTOVÝCH TÁBORŮ

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY   

1.BĚH LETNÍHO PŘÍMĚSTSKÉHO TÁBORA

Termín: 17.7. – 21.7. 2017

Téma: Na výletě s panem TAUEM

 

Chcete zažít zajímavý týden pod taktovkou pana Taua? Tak právě pro vás je připravený tento letní příměstský tábor. Navštívíme kraje blízké i vzdálené, užijeme si zábavu, hry s kamarády, výlety. Budeme se věnovat výtvarným činnostem, zazpíváme si, zasportujeme. Jednu noc strávíme v DDM (pouze zájemci).

Tábor je určený dětem ve věkové kategorii 6 – 10 let a je kapacitně omezený 30 místy.

                                                                                 

Hlavní vedoucí: Bc. Dana Syrovátková

Kontakt: 724 078 677, 384 422 453

Cena: 1.500,- pro děti navštěvující kroužek v DDM,

1.700,- pro ostatní děti.

 

2.BĚH LETNÍHO PŘÍMĚSTSKÉHO TÁBORA

Termín: 7.8. – 11.8. 2017

Téma: Kolem světa s Willy Fogem

 

Chcete procestovat svět během jednoho týdne? Tak vyražte s naším letním příměstským táborem. Každý den strávíme na jiném kontinentě, seznámíme se s místními poměry, zvyky, obyvateli a přírodou. Jednu noc přespíme v DDM (pouze zájemci).

Tábor je určený dětem ve věkové kategorii 6 – 10 let a je kapacitně omezený 30 místy.

 

Hlavní vedoucí: Bc. Dana Syrovátková                                                          

Kontakt: 724 078 677, 384 422 453

Cena: 1.500,- pro děti navštěvující kroužek v DDM, 1.700,- pro ostatní děti.

 

POBYTOVÉ TÁBORY DOLNÍ RADÍKOV

2.BĚH LT DOLNÍ RADÍKOV

Termín: 10.7. – 14.7. 2017

Téma: MACH A ŠEBESTOVÁ

Tento běh je určen dětem ve věkové kategorii 6 – 10 let.

 

Haló, haló, tady Mach a Šebestová. Milé děti, přijďte si užít letní dny plné dobrodružství, her a zábavy s kouzelným sluchátkem, psem Jonatánem i s našimi spolužáky Horáčkem a Pažoutem? Neváhejte a přihlaste se.

 

Hlavní vedoucí: Bc. Jaromíra Bačáková

Kontakt: 723 788 736,384 422 453

Cena: 1.800,- pro děti navštěvující kroužek v DDM, 2.300,- pro ostatní děti

 

4.BĚH LT DOLNÍ RADÍKOV                              

Termín: 23.7. – 1.8. 2017

Téma: STROJ ČASU

Tento běh je určen dětem ve věkové kategorii 10 – 15let.

 

Milí kamarádi, přijďte poznat bláznivého vědce, který nás seznámí s nejnovějším vynálezem – strojem času. Díky tomuto stroji postupně navštívíme různá historická období, navštívíme Strážce času, který nás provede cestou poznání, abychom se mohli vrátit zpět do současnosti.

 

Hlavní vedoucí: Bc. Jaromíra Bačáková

Kontakt: 723 788 736, 384 422 453

Cena: 3.500,- pro děti navštěvující kroužek v DDM, 4.000,- pro ostatní děti.

 

Bližší informace a přihláška ke stažení na adrese www.ddmjh.cz.

 

OKÉNKO DO NAŠEHO DOMEČKU

Workshop tvorby a techniky týmových choreografií

3.2. 2017 jsme se ve složení 3 trenérky aerobiku a 7 dětí, které navštěvují kroužek aerobiku, zúčastnily workshopu na téma „Tvorba a technika týmových choreografií“ ve Stráži nad Nežárkou. Lenka Průchová, která v Jindřichově Hradci již přes 15 let vede děti k aerobnímu sportu a dosahuje vynikajících výsledků na republikových soutěžích, se s námi podělila o svoje zkušenosti, za což jsme velice rádi. Většina podobných workshopů je pro nás totiž z finančních důvodů nedostupná. Přestože akce byla fyzicky i psychicky náročná, odnesly jsme si mnoho zajímavých postřehů a zkušeností a podívaly jsme, jak to dělají jinde. Děti byly skvělé a tímto bychom jim chtěly poděkovat za snahu a píli, jakou projevily při celodenním nácviku.

 

Minisoustředění Slunečnic v Domečku

Přehlídky a soutěže se rychle blíží a tak je potřeba využít každé volné chvíle pro vypilování detailů. Děvčata se sešla ve čtvrtek v Domečku Za Lávkami v pravé poledne, odkud vyrazila na dlouhý trénink do městské haly. Po návratu zpět si společnými silami uvařila večeři. Špagety s omáčkou a sýrem se jim opravdu povedly a všem moc chutnalo. Nejen prací živ je člověk, a proto na děvčata čekalo ještě tvoření z keramiky. Po přenocování v Domečku je druhý den čekal ještě jeden trénink a pak už se unavené vydaly domů. Všichni si společné chvíle užily a nezbývá jim jen popřát, aby se jejich skladba na soutěžích líbila, a aby to zacinkalo.

 

Valentýnská dílna

Poslední den jarních prázdnin si mohli všichni přijít zpestřit na kreativní valentýnskou dílnu. Vyráběli jsme valentýnské přání, ozdobných zápich do květináče z kukuřice a kávy a dekorativní srdce z papírových ruliček. Celý den proběhl v poklidné a přátelské atmosféře a mnozí byli překvapení, že vyrobit něco pěkného, není až tak složité.

                                                                                              Váš Domeček

 

LEDEN 2017

ADVENT V BABY CLUBU

V čase adventu, krom různých společných akcí, které se staly v našem Baby Clubu Sluníčko tradicí, jako např. návštěva Mikuláše, anděla a čerta nebo pečení perníčků, jsme 20. prosince pro naše nejmenší návštěvníky a jejich maminky uspořádali vánoční besídku. Děti si mohly pod tradičně nazdobeným stromečkem za zvuku koled, otevřít dárečky, proběhla ochutnávka jak perníčků, které si děti samy vykrájely a nazdobily, tak i cukroví, které přinesly jejich maminky. Poté jsme děti zapojily do vánoční dílny, kde jsme si společně vyrobili svíčky ze včelího vosku a vánoční prostírání. Nakonec bylo dětem zahráno i loutkové divadlo, které bylo součástí vánoční nadílky. Na závěr chci poděkovat svým kolegyním, které se spolupodílely na organizaci, a také všem, kdo jste přišli.

                       Gabriela Petráková, vedoucí BC, DDM Za Lávkami Dačice

 

DAČICKÝ DOMEČEK JE TU PRO VÁS

Valentýnská dílna

10.2. 2017 od 9,00 do 14,00 hodin u nás v Domečku Za Lávkami proběhne otevřená valentýnská dílna pro veřejnost. Zájemci si budou moci vytvořit zajímavé dekorace s valentýnskou tématikou, které ale budou moci využít i pro jiné příležitosti. Mimo jiné se naučíme vyplétané srdce z papírových ruliček, které dozdobíme drobnou keramikou a stuhami. Délku pobytu v naší dílně si zvolíte sami. Symbolické vstupné 20,- Kč bude použito na úhradu materiálu. Těší se na Vás Jarka Bačáková a Dana Syrovátková.

 

Dětský karneval v Besedě

V sobotu 18.2. 2017 od 14,00 hodin se uskuteční dětský karneval v kulturní domě Beseda v Dačicích. Akci pořádá město ve spolupráci s DDM Dačice. Kulturní program zajišťuje agentura Pavla Nováka. Lístky lze zakoupit v předprodeji za 30,- Kč, na místě potom za 30,-/50,- Kč.

 

Karneval v Baby clubu

V úterý 21.2. 2017 se od 9,00 do 11,00 hodin uskuteční maškarní karneval pro rodiče s dětmi v Baby clubu. Zvány jsou masky malé i velké. Poplatek činí 40,- Kč za návštěvu. Vedoucí karnevalového reje je Gábina Petráková.

 

Kurz háčkování

Po úspěšném podzimním kurzu háčkování přicházíme s nabídku nového kurzu, který bude na velikonoční téma. První lekce proběhne ve čtvrtek 23.2. 2017 od 17,00 do 18,30 hodin v DDM Za Lávkami. Kurz je nabízen zdarma. Zájemci se mohou hlásit na tel. 724 078 677 do 22.2. 2017. Kurz vede Lenka Tříletá.

 

Pedigová dílna pro dospělé

V pátek 24.2. 2017 se od 15,30 do 17,00 hodin uskuteční pedigová dílna pro dospělé v Domečku Za Lávkami. Tématicky bude zaměřena na pletení košíku vhodného pro dekoraci s jarní tématikou. Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky. Poplatek za kurz je 50,- Kč. Zájemci se mohou přihlásit na telefonním čísle 724 078 677. Těší se na Vás Dana Syrovátková.

 

Nabídka letních táborů

Přestože za okny ještě stále vládne paní Zima, my v Domečku již myslíme na letní vyžití Vašich dětí. I letos přicházíme s nabídkou dvou letních táborů na turistické základně v Dolním Radíkově a dvěma příměstskými tábory. V termínu 10.7. – 14.7. 2017 proběhne I. běh LT na Dolním Radíkově pro děti ve věkové skupině 6 – 10 let. V termínu 23.7. – 1.8. 2017 pak pro děti ve věku 10 – 15 let. Hlavní vedoucí na těchto táborech je Jarka Bačáková. Příměstské tábory budou v termínu 17. 7. – 21.7. 2017 a 7.8. – 11.8. 2017. Oba příměstské tábory jsou určené pro děti ve věku 6 – 10 let a jejich kapacita je omezena počtem 30 dětí na každý běh. Hlavní vedoucí na příměstských táborech je Dana Syrovátková.

 

OKÉNKO DO NAŠEHO DOMEČKU

MAŽORETKY

S rokem 2017 přichází nová soutěžní sezóna. Všechny skupiny i sóloformace už od října pracují na nových soutěžních i nesoutěžních choreografiích, začaly se šít krásné nové kostýmy.

A jaké mají mažoretky plány? Cesta Mistrovstvím České republiky mažoretek začne v dubnu 2017 v Příbrami na Region Cupu. Doufají, že v základním kole uspějí a zúčastní se Mistrovství Čech v Trutnově a následně finále v Praze a Brně. Jejich snem je postoupit na Mistrovství Evropy MWF, které se letos koná v Itálii koncem června. Rodiče i veřejnost srdečně zvou i na tradiční vystoupení v parku, kde se s nimi představí opět i MDO Dačice.

Vzhledem k velkému množství pohárů a ocenění z nejrůznějších soutěží bylo potřeba vyřešit jejich umístění. Dostalo se jim důstojného místa v podobě dvou nových velkých prosklených vitrín, která jsou v klubovně v Domečku Za Lávkami. Každý příchozí může obdivovat rozmanitost těchto cen a ony budou mnohem lépe chráněny před prachem a nečistotami.

Závěrem je potřeba poděkovat všem sponzorům, rodičům a fanouškům, protože bez nich by nebyly tam, kde jsou. Velký dík, že jste s nimi.

Skříň.JPG

                                                                                     Váš Domeček

 

PROSINEC 2016

DAČICKÝ DOMEČEK JE TU PRO VÁS

Pedigová dílna pro děti

V pátek 13.1. 2017 se od 15,30 do 17,00 hodin uskuteční pedigová dílna pro děti v Domečku Za Lávkami. Naučíme se uplést sluníčko z pedigových prutů, které je určené k vnitřní nástěnné dekoraci. Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky. Kurz je nabízen zdarma. Zájemci se mohou přihlásit na telefonním čísle 724078677. A nebojte, se mnou to zvládne úplně každý. Těší se na Vás Dana Syrovátková.

Keramická dílnička v Baby clubu

V úterý 17.1. 2017 proběhne od 9,00 do 11,00 hodin keramická dílnička pro maminky s dětmi v Baby clubu v Domečku. Cena za návštěvu Baby clubu je 40,- Kč. Každý si bude moci vyrobit cokoliv podle své fantazie, popřípadě se Vám dostane pomocné ruky od vedoucí Baby clubu Gábiny Petrákové.

Mimořádné tréninky

Leden je tradičně věnován mimořádným tréninkům kroužků aerobiku, neboť soutěžní vystoupení se kvapem blíží a děti jsou v plném nasazení při nacvičování společné skladby. Ani veřejnost nebude ochuzena o jejich taneční dovednosti, které budou v Dačicích k vidění na 2. ročníku soutěže Roztančená kostka cukru v květnu 2017, na kterou jste již nyní srdečně zváni.

 

OKÉNKO DO NAŠEHO DOMEČKU

Činnost ve výtvarných a keramických kroužcích našeho Domečku se v prosinci nesl ve znamení andělů, vánočních dárečků a dalších výtvarných aktivit, vztahujících se k nejkrásnějším svátkům v roce. Již od ledna se děti ve výtvarných kroužcích zaměří na tvorbu, která bude prezentována na jarní výstavě v muzeu.

Jako poděkování našim externím pracovníků a partnerům vznikl náš první nástěnný kalendář, který může veřejnost měsíc po měsíci shlédnout v naší vývěsní skříni naproti MěKS.

 PŘÁNÍ A PODĚKOVÁNÍ

Přestože bilancování patří spíše na konec roku, my jsme se rozhodly, že na tomto místě poděkujeme všem našim dětem, externím pracovníkům, rodičům, sponzorům a partnerům, bez kterých by chod našeho Domečku nebyl myslitelný.

Dětem za to, že jsou šikovné, tvořivé, zručné, energické, přátelské, kreativní a ochotné zvednout se od televizí, mobilů a tabletů a přijít za námi. Externím pracovníkům za jejich čas, trpělivost, nápady, rady a nasazení při vedení jednotlivých kroužků. Rodičům za podporu svých dětí, čímž jim dávají možnost trávit volný čas smysluplně. Sponzorům za jejich finanční i materiální dary, bez kterých by bylo těžké některé akce zorganizovat. A na závěr všem našim partnerům, ať známým nebo bezejmenným, kteří jsou ochotni věnovat dětem a nám kus sebe – čas, materiál, finance, nápady, pomoc… Vám všem patří náš velký dík.

Přejeme, ať se Vám daří, ať jste zdraví, šťastní, užíváte si přítomnosti se svými blízkými, ať dokážete zpomalit v této hektické době a naučíte se rozlišovat důležité věci od těch nepodstatných.

A kdyby Vám zbyl nějaký volný čas, stavte se u nás v Domečku, protože Domeček je tu pro Vás.

 

                                                           Za Domeček Jarka Bačáková a Dana Syrovátková

LISTOPAD 2016

DAČICKÝ DOMEČEK JE TU PRO VÁS

 Vánoční keramická dílna pro děti

V úterý 6.12. 2016 se uskuteční od 15.00 do 17.00 hodin v keramické dílně v Domečku. Přijít mohou všechny děti, které si chtějí vyzkoušet práci s keramickou dílnou. Akce je vhodná i pro úplné začátečníky. S sebou si vezměte přezůvky a staré tričko, které můžete umazat. Odbornou rukou vás povede Jarka Bačáková.

 Výtvarné hrátky pro děti s vánoční tématikou

V úterý 13.12. 2016 proběhnou Výtvarné hrátky pro děti s vánoční tématikou od 15.00 do 17.00 hodin. Přijďte se k nám do Domečku vánočně naladit. S sebou pouze přezůvky. Zajímavé nápady si pro vás připravila Jarka Bačáková.

Focení s Markétou aneb Pohled na vánoční město očima fotografa

V čtvrtek 15.12. 2016 jsme pro vás připravili Focení s Markétou aneb Pohled na vánoční město očima fotografa, které je určeno pro všechny věkové kategorie. S sebou vhodné oblečení a obutí dle počasí a jakýkoliv fotoaparát. Přijďte si rozšířit obzory a zkusit jiný pohled na svět s Markétou Havlíkovou. Sraz v 16.00 v Domečku.

 Zdobení perníčků v Baby clubu

V pátek 16.12. 2016 od 9.00 do 11.00 hodin se v Domečku v Baby clubu budeme těšit na maminky s malými mlsaly. Budeme zdobit perníčky a to se samozřejmě neobejde bez náležité ochutnávky. Už teď se nemůže dočkat Gábina Petráková.

 Vánoční tvoření s překvapením v Baby clubu

V úterý 20.12. 2016 od 9.00 do 11.00 hodin proběhne v tomto roce poslední Baby club. Jeho téma bude Vánoční tvoření s překvapením. Zváni jsou všichni rodiče s dětmi, kteří se chtějí zastavit v předvánočním shonu a užít si chvilky klidu se svými dětmi. Akci vede Gábina Petráková.

 

 Předvánoční tanečení show s Kristinou

Ve čtvrtek 22.12. 2016 máte možnost protáhnout si tělo a zúčastnit se Předvánoční taneční show s Kristinou. Akce je určená pro děti a proběhne od 16.00 do 17.30 hodin v Městské sportovní hale v Dačicích. S sebou vhodnou obuv a cvičební úbor. Předcvičovat bude Kristina Tomanová.

 

 OKÉNKO DO NAŠEHO DOMEČKU

KROUŽEK AEROBIKU

            V současné době má kroužek aerobiku při domečku v Dačicích širokou základnu. Stále rostoucí poptávka po tomto druhu sportu k nám letos přivedla přes 70 dívek ve věku od 3 do 14 let. Dívky jsou rozděleny do 5 skupin dle věku – Pomněnky, Sněženky I., Sněženky II., Sedmikrásky a Slunečnice. Jejich tréninku se věnuje čtyřčlenný tým trenérek – Jaromíra Bačáková, Šárka Švorcová, Kristina Tomanová a Dana Syrovátková.

            Každoročně se účastníme soutěžních i přehlídkových soutěží. V loňské roce jsme uspořádali první ročník aerobní soutěže Roztančená kostka cukru. Ohlasy byly velmi pozitivní, a proto hodláme v této tradici pokračovat. Je to pro nás velkou motivací do budoucna.

 Podzimní soustředění aerobiku

Vzhledem k velkému počtu a věkovému rozdílu dívek v aerobním kroužku pořádáme dvě podzimní soustředění.

Pro Pomněnky a Sněženky I. to bylo 27. – 28. října, kdy jsme přespaly v DDM. Soustředění jsme si náležitě užily. Vyrazily jsme na podvečerní procházku, na které nám pořádně vyhládlo a bramborový guláš chutnal náramně. Po setmění jsme vyrazily za pokladem po světélkové stezce. Poklad obsahoval mimo jiné i drahokamy. Pak přišla rušná noc, kdy pod náporem emocí chvíli trvalo, než jsme našly tu správnou polohu a usnuly. Druhý den nás čekalo výtvarné tvoření s podzimní tématikou. Vyrobily jsme zápich do květináče ve tvaru draka. A pak už si nás vyzvedli rodiče.

            Starší děvčata Sněženky II., Sedmikrásky a Slunečnice vyrazily na víkend v termínu 4.-6.11. 2016 na základnu v Dolním Radíkově.

            Podzimní soustředění se nese v duchu tréninků, protože před sebou máme celou soutěžní sezónu, proto většinu času věnujeme nácviku sestav, mixování hudby a vymýšlení kostýmů.

            Nejde však jen o tréninky. Najdeme si chvilku na vycházku nádhernou podzimní přírodou, výtvarným a rukodělným činnostem – tentokrát výrobě antistresového míčku a dekorativnímu vějíři a v sobotu večer nesmí chybět zábavný večer s diskotékou.

            Počasí nám sice vyšlo jen z poloviny, ale náladu nám to rozhodně nezkazilo. Poděkování patří i výtečné kuchyni.

            Podzimní soustředění je za námi, soutěže před námi, ale už teď se těšíme na soustředění na jaře, protože to bývá za odměnu odpočinkové.

 

Přivítání dětí ze ZŠ Dešná v dačickém Domečku

        Ve čtvrtek 10.11. 2016 jsme přivítali v našem Domečku Za Lávkami děti ze Základní školy v Dešné. Přestože tento den byla zima a napadl první sníh, z

očích těchto dětí čišela radost a spontánnost. Po teplém čaji jsme se pustili do tvoření. Pro mnohé z nich to bylo první setkání s keramickou hlínou vůbec. To však nemělo vliv na jejich pracovní zápal. Během hodiny a půl si děti vytvořily své anděly, čerta i Mikuláše, kteří ozdobí jejich vánoční domovy. Děti byly tvorbou nadšeny a velmi se zajímaly o chod keramické dílny a ocenily prohlídku keramické pece.

            Díky jejich šikovnosti jim zbyl dostatek času pro zábavu v místním baby clubu, kde nejvíce využily houpací síť, skluzavku a bazén s kuličkami.

            Celé dopoledne proběhlo ve velice přátelské atmosféře a po této milé zkušenosti jsme se s paní ředitelkou Mirkou Adamovou domluvili na další návštěvě v jarních měsících.

                                                                       ;                                                          Váš Domeček

 

ŘÍJEN 2016

Dačický Domeček je tu nejen pro děti.

 

Od měsíce října probíhá v našem domečku Za Lávkami opět pravidelná zájmová činnost.

V letošním roce jsme nabídli nové možnosti strávení volného času pro děti a nezapomněli jsme ani na Vás dospělé. V měsíci listopadu nabízíme zdarma:

Kurzy háčkování pro dospělé – vánoční ozdoby (zdarma)

První schůzka proběhne ve čtvrtek 3.11. v Domečku Za Lávkami od 17:00. S sebou si vezměte pouze přezůvky. Těšit se na Vás bude paní Lenka Tříletá, která tento kurz vedla v loňském roce a pro zájem dospělých ho opakujeme.

 

Keramický kurz pro dospělé – vánoční téma

Kurz proběhne ve čtvrtek 17.11. v Domečku Za Lávkami od 15:00 – 18:00.

Cena za kurz je 150,- Kč. S sebou přezůvky, tričko k ušpinění, ale především chuť ke tvoření.

Kurz je vhodný i pro dospělé, kteří neměli doposud možnost s keramickou hlínou pracovat.

Nátěr glazurami uskutečníme po vypálení výrobků a po domluvě s účastníky. Těšit se na Vás bude Jarka Bačáková

 

Adventní dílna – adventní věnec, vánoční ozdoby

Začátek v sobotu 26.11. ve 14:00 na OÚ v Peči.  Pro děti je připravena výroba keramických ozdob. S sebou přízdoby a svíčky na věnec, dle vlastního vkusu. Těšit se na Vás budou Dana Syrovátková a Lenka Svačinová.       

 

OKÉNKO DO NAŠEHO DOMEČKU

 

Baby cluby

Dopolední aktivity pro rodiče a děti Vám nabízí kvalitní zázemí, zábavu, společnou činnost, pestrou nabídku aktivit, kvalifikovaný, příjemný a profesionální přístup. U dítěte probíhá první kontakt s širším kolektivem dětí, rozvíjí se hudebně-pohybové a výtvarné schopnosti, upevňují se hygienické návyky, dítě si zvyká na režim a pravidla. Dochází zde  mimo jiné k rozvoji spolupráce rodič a dítě. Každé úterý a pátek se na Vás bude těšit Gábina Petráková.

 

 

MAŽORETKY NA MISTROVSTVÍ SVĚTA V PORECI

 

Ve dnech 22. – 25. 9. 2016 se mažoretky z DDM Dačice zúčastnily Mistrovství světa v mažoretkovém sportu v Poreci v Chorvatsku. Díky tomu, že tvrdě trénovaly, mohly sklízet plody své práce. A že byly sladké. Obsadily první místo v kategorii junior, první místo v kategorii kadet, třetí místo v kategorii senior ve skupinových sestavách. V kategorii juniorek duo-trio obsadily Natálie Vitoušová a Adéla Hronová místo třetí. I ostatní umístění byla v první polovině startovní listiny.

Všem moc blahopřejeme a děkujeme za krásnou reprezentaci DDM Dačice a celého města ve světě. Je to krásná odměna za celoroční dřinu a povzbuzení do dalších let.

GRATULUJEME!!!

                                                                                                     Váš Domeček

 

ZÁŘÍ 2016

DAČICKÝ DOMEČEK INFORMUJE

Tento rok proběhly zápisy do zájmových útvarů nezvykle brzy již v týdnu od 5.9 do 9.9. 2016. Těší nás velký zájem dětí, ať už těch stálých, které přichází opakovaně, tak i těch, které přijdou poprvé. Díky tomuto zájmu otevíráme všechny nabízené kroužky, děti se ještě stále mohou hlásit. Proto neváhejte, v případě naplnění kapacity budeme muset další zájemce odmítat. Úplnou nabídku najdete na našich internetových stránkách.

Na podzimní měsíce připravujeme opětovné otevření Kurzu anglického jazyka pro prarodiče s vnoučaty. Kurz zahrnuje 10 lekcí a je nabízen zdarma. Je to vhodná příležitost pro prarodiče, aby účelně strávili čas se svými vnoučaty a hravou formou si rozšířili jazykové znalosti. Kurz bude přizpůsoben znalostem a možnostem všech účastníků.

V případě zájmu můžete zavolat na telefonní čísla 723788736 p. Jaromíře Bačákové nebo 724078677 p. Daně Syrovátkové. Čas kurzů bude ještě upřesněn dle možností účastníků. Termín přihlášek je do 24.10. 2016. Všechny informace dohledáte na stránkách DDM na www.ddmjh.cz.

                                                                                                          Váš Domeček

najdete nás i zde

1D25B610-E3BF-4813-9319-9BB968E57558.png

 

Aktuality střediska v Třeboni

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
Vánoce 2019
31
Vánoce 2019
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13
Taneční akademie
14
Taneční akademie
15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2